Zadaj pytanie

Zadawane pytania

Trądzik różowaty. Co robić?

Od 10 lat mam problemy skórne na twarzy, są to zaczerwienienia całej twarzy, jak i wykwity skórne w okolicy ust i policzków. Po leczeniu, dolegliwości ustępowały, lecz nie na długo. Nie wiem co robić, gdyż w wieku dojrzewania nigdy nie miałam problemów ze skórą. Co mam robić?

Leczenie spastyczności po udarze mózgu toksyną botulinową

Dzień dobry. W ubiegłym miesiącu 27 września ukazał się na Państwa stronie artykuł na temat możliwości leczenia spastyczności u dorosłych toksyną botulinową. W internecie znalazłam informacje, że ośrodki w Łodzi i Gdańsku rozpoczęły już leczenie tą metodą. Nie udało mi się jednak znaleźć żadnego ośrodka lub lekarza specjalisty w Lublinie lub regionie, który również stosuje toksynę w leczeniu spastyczności po udarze. Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu lekarza specjalisty na Lubelszczyźnie lub w Warszawie, do którego moglibyśmy się udać. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc. Serdecznie pozdrawiam, Magdalena.

NTM

Mam problem z nietrzymaniem moczu. Mam 57 lat. Nawet przy szybkim chodzeniu wykonywanie prostych czynności sprawia mi trudność. Jestem załamana. Do jakiego lekarza się udać? Pomóżcie!

Pękające opuszki palców rąk

Uczucie lepkich rąk

Witam! Mój mąż od ponad roku ma uczucie lepkich rąk, zostawia plamy na klawiaturze, szklanych pojemnikach itp. Był u lekarza, miał badanie pod względem tarczycy, ale poziom hormonu ma w normie. Lekarka stwierdziła, że to na tle nerwowym, ale ta dolegliwość pojawia się niezależnie od stresu. Co może być tego przyczyną?

Obrzęk powiek

Od kilku dni budzę się rano ze strasznie spuchniętymi powiekami górnymi. Nieraz miałam lekko podpuchnięte, ale ostatnio obrzęk jest tak duży, że nie widać kącików oczu przy nosie. Robię okłady z lodu i herbaty, bo nie mogę wyjść do pracy. Nie jestem (nie byłam) alergikiem. Mam 50 lat. Lekarz kazał brać Zyrtec, ale po tygodniu poprawa jest nieznaczna. Jeśli to nie alergia to co? Czego to może być objaw? Nadmienię, że poziom kreatyniny mam prawidłowy. Jakie badania powinnam jeszcze wykonać?

Żylaki przełyku i marskość wątroby

W czerwcu wystąpił krwawy wymiot oraz hospitalizacja. Wykonana gastroskopia nie stwierdziła nic oprócz żylaków w przełyku. Co mam robić?

Rehabilitacja

Chciałabym wiedzieć ile razy w ciągu roku mogę skorzystać z rehabilitacji na oddziale dziennym?

Kardiologia

Jak leczyć niedomykanie zastawki mitralnej?

Kaszel

U mojego męża każdego ranka występuje kaszel. Był u lekarza, zrobił prześwietlenie klatki. Lekarz nic nie stwierdził. Co może być przyczyną takiego porannego kaszlu?