Zadaj pytanie

Zadawane pytania

Materace po operacji biodra

Gdzie w Lublinie mogę kupić materac do łóżka dla chorego po operacji biodra?

Wynik badania RTG

Witam, zrobiłem RTG klatki piersiowej na okresowych badaniach, została zalecona mi wizyta u pulmonologa, na którą nie dostanę się do końca roku. Bardzo zmartwił mnie jednak wynik, z którego niewiele rozumiem. RTG klatki piersiowej - P-A. Niewielkie zgrubienie opłucnej obu szczytów płuc. W szczycie lewym przyśrodkowo obecne jest dość gładkokonturowane zacienienie, zlewające się z cieniem śródpiersia górnego. Obraz nie jest jednoznaczny - nietypowe ułożenie wiązki naczyniowej? Zmiana guzkowa w powiększonym płacie tarczycy? Zmiana anatomiczna? Poza tym pola płucne zmian ogniskowych nie wykazują. Cień serca i aorty szerokości w normie. Jamy opłucnowe wolne od płynu. Czy mogę się dowiedzieć, co oznacza taki wynik?

Dlaczego bolą piersi

Mam 14 lat i od pewnego czasu bolą mnie piersi. Boję się, że mam raka. Proszę mi powiedzieć, co mam robić? Małgosia.

Częste przeziębienia i "przelewanie" się w żołądku

Witam. Jak co roku o tej porze jestem przeziębiony. Zawsze zaczyna się tak samo: burczenie i przelewanie się w żołądku. Myślę nad zrobieniem badań kału w kierunku pasożytów. Mam pytanie jakie badania należy wykonać. Czytałem w necie, że jest kilka rodzajów tych badań.

ADHD – nadpobudliwość ruchowa

U mojego dziecka stwierdzono ADHD. Co powinnam zrobić, gdzie się udać, aby mu pomóc?

Alergia u dziecka

Witam. Mam pytanie dotyczące alergii mojego syna (6 lat). Oto jakie wyszły testy: histamina 7 alergeny pyłków roślin 3 trawy 10 nibynóżka bylica 8 alergeny kurzu domowego 3 dermatophagoides farinae 7. Chodzimy do alergologa od maja, ponieważ syn gdy wyszedł na podwórko to miał zatkany nos i łzawiły mu oczka.

Badania prenatalne we wczesnej ciąży. Gdzie można je wykonać na NFZ?

Jelito drażliwe czy pasożyty?

Witam serdecznie. Mam na imię Iwona. Mam 41 lat jestem osobą dosyć nerwową. Ale chyba tej nerwicy właśnie nabawiłam się od 2 lat, od kiedy powstał ogromny problem. Otóż, od 2 lat mam luźne stolce. Miałam robione badanie moczu, krwi, kolonoskopie 2 razy i nic. Przelewa mi się w brzuchu... Rano, gdy wstaje muszę szybciutko do toalety, po pół godz. znowu i koło południa znowu. Chodzę od lekarza do lekarza biorę duspatalin retard, bo lekarz który mi robił kolonoskopie powiedział, że to jelito drażliwe. Ja kojarzę, że od 3 lat mam psa, u którego znalazłam robaki. Proszę mi napisać, jeżeli mogę prosić, czy mogłabym się zarazić od psa i że to nie jest jelito drażliwe tylko jakieś robaki. Dodam, że nie chudnę, nie mam krwi w stolcu tylko te luźne2-4 stolce dziennie. Robiłam 1 raz kał na pasożyty i nic nie wyszło. Dowiedziałam się, że nie zawsze wychodzą .... Co mam dalej robić ....Pozdrawiam Iwona

Częste zapalenia pęcherza u dziecka. Dlaczego?

Moja córeczka często łapie zapalenia pęcherza moczowego. Gorączkuje, płacze przy sikaniu. Lekarz rodzinny zleca badania moczu, zwykle są jakieś bakterie. Dostajemy antybiotyk i przechodzi. Ale na krótko. Za jakiś czas problem znów powraca. Co robić?

Recepty

Ostatnio lekarz wypisując mi receptę, wszystkie leki dał na 100% odpłatności. Dlaczego?