Zadaj pytanie

Zadawane pytania

Diagnoza ADHD

Witam. Chciałabym się dowiedzieć gdzie w Lublinie, w ramach NFZ, mogę zdiagnozować ewentualne ADHD u mojej 5-letniej córki? Anna

Ból brzucha w ciąży

Jestem w 6 miesiącu ciąży i boli mnie brzuch nad pępkiem do lewej strony. Jest to dziwny ból , czasami mnie tak lekko lub mocniej zakuje jak się obrócę i czuję jak by mi się napinał po lewej stronie brzuch w tym miejscu co mnie boli. Nie wiem co robić, bo wizytę mam dopiero za 2 tygodnie.

Infekcje pęcherza w ciąży

Jestem w 6 miesiącu ciąży i miesiąc temu miałam stan zapalny. Dostałam globulki dopochwowe. 2 dni temu byłam u ginekologa i okazało się, że mam małą infekcję pęcherza. Lekarz wypisał mi te same globulki. Czy takie stany zapalne są groźne dla dzidziusia? I czy można mieć stan zapalny i infekcję, jeżeli nie odczuwa się żadnych objawów, tj. pieczenie przy oddawaniu moczu, ból, świąd czy problemy z nietrzymaniem moczu, świąd. Miałam już przed ciążą stan zapalny, ale chodziłam do innego ginekologa i odczuwałam właśnie takie objawy, a przy tym stanie zapalnym i infekcji, nie mam żadnych objawów. Czy powinnam się obawiać tych stanów zapalnych?

Przezierność karku. Czy urodzę zdrowe dziecko?

Witam, byłam 2 tygodnie temu na badaniu USG- to był początek 12 tygodnia ciąży i wyszedł mi obrzęk płodu, NT wynosiło wtedy oko 5 mm, ginekolog kazał mi powtórzyć badanie wielkości obrzęku za 2 tyg. Robiłam dziś pomiar - koniec 14 tygodnia i przy wielkości płodu 63cm, NT wynosił 1,3 mm. Nie wiem, czy powinnam mieć powody do obaw? Czy pomimo, że ten obrzęk się zmniejszył jest ryzyko, że dzidziuś urodzi się z wadami genetycznymi?

Stymulator mózgu

Czy zabieg wszczepienia stymulatora mózgu w leczeniu padaczki jest refundowany, jeśli nie, to jaki jest koszt takiego zabiegu?

Otyłość. Operacja bariatryczna

Błagam pomóżcie mi. Jestem osoba otyłą. Ważę ok 110 kg (nie wiem dokładnie, bo boje się stanąć na wagę). Ostatnio tj. w ciągu dwóch lat stosowałam dietę Duakna - schudłam ok 25 k. (wcześniej ok. 2 lat rzuciłam palenie i przytyłam ok 15 kg.). W kwietniu 2012 miałam założony balon do żołądka ze skutkiem ubytku zaledwie 10 kg, które szybko wróciły z nawiązką. Obecnie mam nadciśnienie, które jest leczone farmakologicznie od lutego 2012, podwyższony cukier, oraz doszły problemy z kręgosłupem. Do tego wszystkiego jestem na skraju rozpaczy, bo choć wiem, że powinnam, a nawet muszę, nie mogę schudnąć. Czy w moim przypadku możliwa jest operacja bariatryczna?

Różyczka a niepłodność mężczyzn

Czy różyczka może się przyczynić do bezpłodności dorosłego mężczyzny? Czy u dorosłego mężczyzny różyczka może spowodować zapalenie jader (tak jak świnka) i wpłynąć na ilość i jakość nasienia?

Tomografia komuputerowa kręgosłupa

Mam skierowanie na tomografię kręgosłupa lędźwiowego. Gdzie jest najkrótszy okres oczekiwania na badanie w Lublinie? wb

Basen dla chorego

Gdzie w Lublinie mogę kupić basen dla chorego? Żona złamała nogę i pilnie potrzebuję kupić basen. Marek

Ból w chorobie Perthesa

Mam chorobę Perthesa od kilku już lat. Nie działają na mnie środki przeciwbólowe. Jakie są opcje przynajmniej częściowego uśmierzenia bólu?