Zadaj pytanie

Zadawane pytania

Tlenek cynku z eugenolem? Jak dbać o zęby?

Tydzień temu dentysta na dolną szóstkę założył mi tlenek cynku z eugenolem. Podobno ma on wspomóc regenerację miazgi zęba i być może ominie mnie leczenie kanałowe. Cały proces ma trwać trzy miesiące. Czy mam w tym czasie jakoś szczególnie dbać o zęby? Czy w dalszym ciągu mogę używać tradycyjnych płukanek do płukania jamy ustnej i nici dentystycznych? Czy moja dieta powinna być bogata w jakieś konkretne produkty, które wspomogą regenerację? Jakie są szanse, że dzięki temu wypełnieniu i trzymiesięcznej kuracji uniknę leczenia kanałowego?

Zerwanie mięśnia

Czym się różni zerwanie od naderwania mięśnia? Czytałam, że naderwanie mięśnia to przerwanie ciągłości włókien mięśnia. A zerwanie? Czy to oderwanie mięśnia od ścięgna? Czy w obu przypadkach objawy są takie same?

Problem z wypróżnianiem

Mam problem z wypróżnianiem. Nie pomagają nawet tabletki przeczyszczające. Co robić?

Leczenie toksokarozy lekiem zentel

Mama od ponad 6 lat leczy się na toksokarozę. Dwukrotnie była leczona lekiem zentel. Ostatnia jej kuracja trwała 7 dni (dwa lata temu), natomiast ostatnio lekarz zalecił jej kolejną kurację zentelem- zażywanie tabletek dwa razy dziennie przez 14 dni (1 tabletka 400mg). Czy to to nie jest zbyt duża dawka i czy jest bezpieczna?

Problemy ze wzrokiem, ból oka

Jestem kobietą i mam 30 lat. Podczas wizyty u okulisty, pani doktor znalazła w moich oczach, w tylnym biegunie wyraźne, liczne, drobne ogniska z przesunięciem barwnika. Dodam, że w obu oczach. Trzy lata temu pani doktor stwierdziła, że mam jedną niewielką taką plamkę. Noszę okulary szkiełko OP / sph.-1,75 cyl.+3,75 oś.115 stopni OL / sph.-0,5 cyl.+3,75 oś. 80 stopni. Ale nawet, gdy je noszę i długo się patrzę np. na jakieś litery, to po dość krótkim czasie one mi się rozdwajają i do końca nie mam czystego obrazu. Ostatnio złapał mnie silny, jednorazowy ból oczu i głowy. Pani doktor stwierdziła u mnie astygmatyzm, ale nie wie, jaka może być przyczyna tych zmian w oczach i czy to może być jakaś choroba. Proszę doradźcie mi, co mam robić.

EKG

Chciałbym się dowiedzieć, czy moje wyniki badania EKG są złe. Wyszło mi: rytm zatokowy, załamek P obecny, odcinek ST obniżony 1,2 vr-6 załamek T ujemny, wavr rytm zatokowy przyspieszony. Proszę o poradę.

Ciągnąca, niewładna noga

Moja lewa noga tzn. stopa jest jakby niewładna. Nic mnie nie boli, ale jak chodzę to ta noga ciągnie się za mną i zaczepiam palcem. Co to może być?

Echo serca

Gdzie można zrobić echo serca. Leczę się na astmę i szybko się męczę, a od kilku dni mam ból w klatce piersiowej i ciężko mi się oddycha.

Zawroty głowy a ciąża

Witam, jestem w 30 tygodniu ciąży i od 2 tygodni mam zawroty głowy, robi mi się słabo, ale to dzieje się wtedy, gdy jest mi zbyt gorąco, albo dźwignę mojego synka, który ma niecały roczek. We wcześniejszej ciąży nie miałam takich zawrotów ani osłabień, nie wiem czy to normalne że w 30 tygodniu ciąży miewam takie objawy? Kasia J.

Logopeda w Lublinie

Gdzie znajdę logopedę w Lublinie. Chodzi o wizytę z ubezpieczeniem NFZ. Kaya789