Zadaj pytanie

Zadawane pytania

Silny ból piersi przed i w trakcie okresu oraz problemy z miesiączkowaniem.

Witam serdecznie. Mam 20 lat. Bardzo chciałabym prosić o pomoc. Miesiączkuję już 8 lat i miesiączka wciąż jest nieregularna. Podczas miesiączki odczuwam silny, rwący ból podbrzusza, który nasila się do tego stopnia, iż nic nie pomaga, a ja nie jestem w stanie podnieść się z łóżka. Jak już wspomniałam, miesiączka jest bardzo nieregularna (czasem pojawia się po 35 dniach, a czasem po 11 lub 12 dniach), trwa zazwyczaj 8 dni (choć ostatnio trwała tylko 2 dni) i jest bardzo obfita (pojawiają się też duże skrzepy). Odczuwam również silny ból piersi (szczególnie lewej) przed okresem jak i w jego trakcie. Dzieje się tak od roku. Wcześniej jedynie przed okresem odczuwałam ból piersi i były obrzęknięte, ale wszystko to ustępowało wraz z pojawieniem się okresu. Byłam u lekarza ginekologa z problemem miesiączkowania, ale powiedział, że to normalne i nie pomógł. Następnie byłam u innego lekarza ginekologa z powodu bólu piersi, ponieważ nasilał się. Lekarz wykonał badanie USG, po czym skierował mnie do radiologa z podejrzeniem włókniaka w piersi lewej, jednak lekarz nic nie wykrył. Powiedział, że: "Pani piersi mają budowę gruczołową o nieco zatartej strukturze podścieliska - zwłaszcza w piersi lewej" i zalecił samokontrolę. Nie wiem co to oznacza, a ból piersi nasila się coraz bardziej, co wywołuje ogromny dyskomfort i niepokój. Bardzo proszę o odpowiedź i dziękuję za poświęcenie mi czasu. Pozdrawiam serdecznie.

Duże obrzęki kończyn dolnych - obrzęki limfatyczne

Gdzie w Lublinie, oczywiście na NFZ, mogę je leczyć?

Notoryczna zgaga

Witam, mam problemy ze zgagą już od 10 lat. Ostatnio przestały działąć takie środki jak Renni czy Ranigast. Czy istnieje inna metoda zbadania przełyku i żołądka niż gastroskopia?

Osteoporoza

Mieszkam w Lublinie, od kilkunastu lat leczę się na osteoporozę i co roku kontroluję stan moich kości i jest coraz gorzej. Ostatnio przez rok ubyło mi 8%. Co można zrobić, aby chociaż zwolnić ten proces. Mam 57 lat, obecnie biorę risendros35 i osteodiag. Nikt do tej pory nie objął mnie opieką holistycznie. Być może mam złe wchłanianie wapna. Bez postawienia trafnej diagnozy nie można skutecznie leczyć. Czy w tym celu trzeba skierować mnie do specjalistycznej kliniki leczenia osteoporozy? Kto może mnie tam skierować?

Co robić z bólem jąder?

Mam 26 lat i od pewnego czasu odczuwam niezbyt intensywny ból w prawym jądrze. Co mam robić?

Brzydki zapach z ust. Dlaczego?

Mam zdrowe zęby, nie krwawią mi dziąsła, a mimo to mam problem z brzydkim zapachem z ust. Co może być tego przyczyną?