Zadaj pytanie

Zadawane pytania

Cukrzyca typu2

Biorę insulinę przy cukrze 150 nad czczo. Czy po uregulowaniu i stosowaniu się do diety będę mogła przejść na tabletki, które brałam DIAPREL MR 60mg.

Liszaj mieszkowy płaski

Od 6 lat łysieję, zaliczyłam już wiele kuracji, odwiedziłam wielu dermatologów, włosy sypią się coraz bardziej, żadna z dotychczasowych kuracji nie przyniosła nawet zahamowania wypadania włosów, co ja jeszcze mogę zrobić? Jadwiga Stachura

Pasożyty. Co robić?

Mam 22 lata i problem, na który nie mogę znaleźć odpowiedzi. Ok. 4 miesiące temu wykryto u mnie pasożyty. Nie wiem jakie dokładnie, gdyż opisując zaburzenia lekarz bez badania dał mi leki. Wziąłem już 3 rodzaje leków na pasożyty, zmieniłem dietę, ale po 4 miesiącach mam nadal takie białe, dość duże kawałki czegoś w kale... Robiłem 3 razy już badanie kału i nic nie wykryło. Co to może być? Jakie badanie mógłbym jeszcze zrobić, żeby się tego pozbyć?

Zwyrodnienie plamki żółtej

Receptę na lek otrzymałam w lutym br. i do tej pory nie otrzymałam nawet jednego zastrzyku. Poszukuję miejsca , gdzie w krótkim czasie otrzymałabym pomoc i nie straciła oka, na które prawie nic nie widzę.

Problem z trzymaniem moczu

Mam 27 lat i mam problem z trzymaniem moczu. Dodam, że dużo piję wody , co 15 minut muszę chodzić do WC, co mi może dolegać, do jakiego lekarza się udać z tym?

Problem z nerkami u dziecka

Moja córka ma problem z nerkami. Pani doktor podejrzewa, że z pęcherza moczowego cofa się mocz do nerek. Czy to jest poważne i gdzie się z tym udać?

Borelioza

Czy borelioza może być przenoszona drogą płciową?

Gastroskopia w znieczuleniu

Mam syna z zespołem genetycznym, który nie mówi, jest upośledzony w stopniu znacznym. Mieszkamy w Lublinie. Syn jest cierpiący, podejrzewam u niego chorobę wrzodową żołądka lub refluks. Konieczna jest gastroskopia w narkozie. Mam pytanie, gdzie szybko można ją wykonać w Lublinie?

Bezsenność

Od kilku miesięcy nie śpię. Czy to jest nerwica? Gdzie w Lublinie są poradnie na NFZ leczące tę dolegliwość ?

Częste omdlenia

Witam. Mam 16 lat. Moim problemem są częste omdlenia. Kiedy czuję, że się zbliża występują u mnie szczękościsk, szum i dzwonienie w uszach drętwienie kończyn. Zawsze kończy się to utratą przytomności; nie trwa ona zbyt długo. Jestem pod kontrola psychiatry. Omdlenia powtarzają się. Karetka zawozi mnie do szpitala, robią mi badania i wypuszczają mnie do domu. Zostałam przebadana kardiologicznie, wcześniej dwa razy trafiłam na neurologię. Miałam wykonany tomograf i badanie EEG głowy, ale nic nie wykazały. EKG serca również nic nie wykazało. Na początku wszyscy mówili, że to jest na tle nerwowym, bo ja dosyć łatwo się denerwuje i przejmuje błahostkami. Na prawdę nie wiem co o tym myśleć. Co to może być?