Zamość

Tomaszów Lubelski: w szpitalu otwarto odział intensywnej terapii

Ciężko chorzy pacjenci z Tomaszowa Lubelskiego i okolic będą leczeni na miejscu. Miejscowy szpital doczekał się Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Popularny OIOM został już oficjalnie otwarty, ale czeka jeszcze na kontrakt z NFZ.

Pacjenci ocenili ośrodki onkologiczne w Polsce. Zamość w czołówce, Lublin najgorszy

Najlepszym ośrodkiem onkologicznym w Polsce jest według pacjentów i ich rodzin Szpital Kliniczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, a najgorszym… Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie.

Zamość: powstaje ośrodek radioterapii

Na Lubelszczyźnie skrócą się kolejki do leczenia chorych na raka. W Zamościu, przy Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II powstaje drugi w województwie lubelskim ośrodek radioterapii. Właśnie podpisano umowę dotyczącą jego budowy.

Mircze: zbadaj słuch za darmo

Z badań wynika, że co trzeci Polak ma problemy ze słuchem, a problem ten dotyka coraz to młodszych ludzi. By zmienić te niekorzystne statystyki władze samorządowe organizują bezpłatne badania, które pozwalają wykryć choroby narządu słuchu lub im przeciwdziałać. W tym tygodniu taką okazję będą mieć mieszkańcy gminy Mircze na Zamojszczyźnie.

Józefów: piknik zdrowotny – skorzystaj z porad lekarzy i oddaj krew!

Bezpłatne konsultacje lekarskie, wykłady o zdrowiu, prezentacje organizacji pomagających pacjentom, a także pokazy udzielania pierwszej pomocy i akcja oddawania krwi – to tylko wybrane propozycje organizatorów pikniku pod hasłem „Zdrowie w Józefowie”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 18 maja w Józefowie w powiecie biłgorajskim.

Zwierzyniec: bezpłatne badania dzieci

Dzieci z miasta i gminy Zwierzyniec mogą korzystać z bezpłatnych badań USG jamy brzusznej. Od kwietnia wykonuje je przychodnia "Novamed" przy ul. Parkowej, a finansuje w całości miejscowy samorząd.

Pudełka życia w kolejnych miastach regionu

Zwykłe plastikowe pudełko, a w nim informacje, które mogą uratować życie. Kolejne kolejne miasta na Lubelszczyźnie przystępują do akcji "Pudełko Życia", dzięki której osoby chore i samotne będą mogły liczyć na szybką i skuteczną pomoc. Specjalne zestawy trafią m.in. do mieszkańców Chełma, Puław i Tyszowiec w powiecie tomaszowskim. Będą w nich gromadzone najważniejsze dane o pacjencie.

Mammotomiczna biopsja piersi w Zamościu

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu jest drugą na Lubelszczyźnie placówką, w której pacjentki mogą wykonać mammotomiczną biopsję piersi. To jedna z najdokładniejszych metod diagnostycznych wykorzystywanych do rozpoznawania zmian w gruczole piersiowym. W zamojskim szpitalu nową metodą przebadano już kilkanaście kobiet.

Zamość: Szpital Niepubliczny w czołówce na „Onkomapie”

Od miesiąca działa „Onkomapa” – portal internetowy, który ma być przewodnikiem po przyjaznych pacjentom ośrodkach onkologicznych w Polsce. Oceniają je chorzy na nowotwory i ich bliscy, tworząc w ten sposób swoisty ranking placówek, w których pacjenci najchętniej się leczą. Zamojski Szpital Niepubliczny zajmuje w nim obecnie czwarte miejsce w kraju.

Zamość: szpital "papieski" ma nową onkologię. Oddział może leczyć prawie trzy razy więcej pacjentów

Przy wsparciu mieszkańców regionu i firm w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Zamościu powstał nowy odział onkologiczny. Jest przygotowany na przyjęcie 33-stu pacjentów. Do tej pory placówka miała warunki do hospitalizacji kilkunastu osób, a potrzeby rosły - rocznie w szpitalu "papieskim" było leczonych ponad 2 tys. pacjentów z Zamojszczyzny.