Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Puławach zapraszają w poniedziałek 8 grudnia na ostatnie spotkanie z cyklu „Klub Zdrowia – czyli sposób na poprawię stanu zdrowia fizycznego i psychicznego”. Wstęp wolny.
Poradnia Onkologiczna z Pracownią Podawania Cytostatyków w puławskim szpitalu specjalistycznym przeszła kapitalny remont. 6 listopada odbyło się jej uroczyste otwarcie, a w piątek, 7 listopada, dyrekcja szpitala zaprasza do poradni na „Dzień Otwarty”.
Mieszkańcy miasta i gminy Ryki mogą skorzystać z bezpłatnych badań, pozwalających na wykrycie ewentualnych chorób nerek. Około 400 pacjentów już zadeklarowało chęć skorzystania z propozycji Centrum Dializ "Fresenius" w Puławach w najbliższą niedzielę 12 października. Ci, którzy nie zdążyli się zapisać na ten dzień, mogą to zrobić w najbliższych tygodniach.
Szpital w Puławach apeluje do mieszkańców miasta, by w głosowaniu nad budżetem obywatelskim oddali swój głos na remont Oddziału Noworodkowego z Poradnią Neonatologiczną.
Jeszcze w tym miesiącu mieszkanki miasta i gminy Ryki będą mogły za darmo zrobić badania mammograficzne. Specjalny ambulans, w którym będą one wykonywane, stanie na parkingu przy urzędzie miejskim i będzie do dyspozycji pacjentek we wtorek 29 lipca.
Pacjenci z Ryk i okolic nie muszą już jeździć na badanie tomografem komputerowym do innych miejscowości. W Szpitalu Powiatowym AMG Centrum Medyczne w Rykach rozpoczęła działalność Pracownia KT. Na razie badania są dostępne przede wszystkim dla pacjentów szpitala, ale w najbliższym czasie nowa placówka będzie prowadziła także usługową działalność komercyjną.
Rozpoczynają się bezpłatne badania profilaktyczne stężenia cholesterolu u dzieci. Zostaną im poddane dzieci w wieku 5 – 10 lat, zagrożone rozwojem miażdżycy i chorób układu krążenia. Badania będzie można zrobić w ośmiu miastach Polski, w tym w trzech na Lubelszczyźnie: Lublinie, Krasnystawie i Rykach.
Klub Zdrowia w Puławach zaprasza w poniedziałek 28 kwietnia na kolejne spotkanie na temat depresji. Mowa będzie o sposobach wyjścia z tej poważnej choroby. Będzie też można skorzystać z indywidualnych konsultacji.
Zwykłe plastikowe pudełko, a w nim informacje, które mogą uratować życie. Kolejne kolejne miasta na Lubelszczyźnie przystępują do akcji "Pudełko Życia", dzięki której osoby chore i samotne będą mogły liczyć na szybką i skuteczną pomoc. Specjalne zestawy trafią m.in. do mieszkańców Chełma, Puław i Tyszowiec w powiecie tomaszowskim. Będą w nich gromadzone najważniejsze dane o pacjencie.
Szpital w Puławach planuje kompleksową przebudowę traktu porodowego, a także oddziałów ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego. W ten sposób w Puławach ma postać nowoczesna placówka położnicza, przyjazna dla matki i dziecka. Koszt inwestycji oszacowano na 3 mln zł.