Mężczyzna

Nie chrap kochanie!

Chrapanie jest jedną z najczęstszych dolegliwości związanych ze snem. Znacznie częściej dotyczy mężczyzn niż kobiet. Do chrapania przyznaje się połowa Polaków. Jednak większość nie podejmuje prób jego leczenia doprowadzając w ten sposób do pogorszenia stanu swego zdrowia… i licznych konfliktów małżeńskich.

Najczęstsze przyczyny męskiej niepłodności

Do niedawna powszechnie uważano, że niepłodność to problem kobiet. Okazuje się jednak, że w takim samym stopniu dotyka ona też mężczyzn (50 proc.). Najczęściej wiąże się z obniżoną jakością nasienia. 50 lat temu w jednym mililitrze spermy znajdowało się średnio 40 - 60 mln plemników, dziś jest ich mniej niż 15 mln. O tym co wpływa na zmniejszenie męskiej siły rozrodczej i jak temu zaradzić – mówi dr Jacek Nita, konsultant ds. ginekologii z Centrum Medycznego Enel-Med.

Czy ojciec po urlopie tacierzyńskim jest lepszym pracownikiem?

Badania przeprowadzone na uniwersytecie w Umea w Szwecji udowodniły dobroczynny wpływ urlopu ojcowskiego na pracownika. Poświecenie czasu rodzinie poprawia efektywność pracy, jak również korzystnie wpływa na zdrowie mężczyzn.

Leki stosowane w in vitro będą tańsze

To dobra wiadomość dla par mających problemy z doczekaniem się potomstwa. Od 1 lipca leki stosowane w leczeniu niepłodności będą refundowane. Na nowej liście leków refundowanych pojawiło się 13 preparatów najczęściej stosowanych w terapii in vitro.

Lublin: bezpłatne badania prostaty

Co roku około 10 tys. mężczyzn dowiaduje się, że ma raka prostaty. Prawie co drugi z nich umiera, bo zgłosił się do lekarza zbyt późno. Dlatego lekarze zapraszają mężczyzn na bezpłatne badania.

Za wysoki cholesterol? Poznaj sposoby na jego obniżenie

Ponad 60 proc. dorosłych Polaków ma zbyt wysoki poziom cholesterolu i może za to zapłacić wysoką cenę. Za dużo cholesterolu we krwi, obok nadciśnienia tętniczego i palenia papierosów, jest głównym czynnikiem ryzyka zawałów serca i udarów mózgu. Poziom cholesterolu we krwi można jednak obniżyć. Sprawdź, jak to się robi.

Mężczyzna w ciąży? Prawie…

Syndrom kuwady – to zespół faktycznie występujących objawów ciążowych, który może wystąpić u mężczyzn bardzo utożsamiających się z ciążą partnerki. Mdłości, poranne wymioty, zachcianki pokarmowe, zmęczenie i rosnący brzuch wywołują nie tylko zdziwienie czy przerażenie, mogą być także przyczyną kłopotów ze zdrowiem.

Puławy: nowatorski zabieg leczący nietrzymanie moczu u mężczyzn

Szpital w Puławach jako jedyny w regionie wykonuje innowacyjne operacje wszczepienia sztucznego zwieracza cewki moczowej. Urządzenie poprawia komfort życia pacjentów. Pierwsze dwa zabiegi puławscy specjaliści przeprowadzili 12 lipca. W kraju wykonano dotąd zaledwie kilka takich operacji. Płaci za nie Narodowy Fundusz Zdrowia.

Rusza bezpłatny program in vitro

Pary, które mają problem z zajściem w ciąże od poniedziałku, 1 lipca, mogą skorzystać z refundowanego zabiegu in vitro. Trzyletni programu finansowania zapłodnienia pozaustrojowego obejmie w ciągu trzech lat 15 tys. par. Ministerstwo Zdrowia wybrało w całym kraju 23 ośrodki, które dostaną pieniądze na realizację rządowego programu. W Lublinie to dwie placówki – Centrum Zdrowia Rodziny Ab-ovo i klinika Ovum Rozrodczość i Andrologia.

Mężczyźni też przekwitają. Dowiedz się dlaczego!

Fakt, że kobiety po 40 – 45 roku życia mogą doświadczać trudności związanych z okresem menopauzy nikogo nie dziwi. Wiedza o tym, że mężczyźni również przekwitają jest mniej rozpowszechniona. W efekcie panowie burzliwie przechodzący zmiany charakterystyczne dla andropauzy czują się zaskoczeni. Nie wiedzą, że zmęczenie, utratę energii, spadek aktywności seksualnej i zmiany nastroju można złagodzić.