Medyczny TV

Padaczka. Jak udzielić pierwszej pomocy? (video)

14 lutego jest nie tylko Dniem Zakochanych, ale i Światowym Dniem Chorych na Padaczkę. Dowiedz się więcej o tej chorobie. Od tego jak zachowasz się w sytuacji, gdy ktoś obok ciebie ma napad padaczkowy może zależeć zdrowie, a czasem i życie tego człowieka. Pomoc przy ataku padaczki nie jest trudna. Wystarczy znać kilka prostych reguł. Poznaj je oglądając film portalu społecznościowego www. tacyjakja.pl pod tytułem: "Padaczka - pierwsza pomoc".

Kleszcze. Jak żyją i dlaczego są groźne? (video)

Kleszcze przesiadują na liściach w pobliżu ścieżek, którymi uczęszczają zwierzęta lub ludzie - jego żywiciele. Powszechnie występujący kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad 100 różnych gatunkach ssaków,...

Możesz uratować komuś życie. Zobacz jak udzielać pierwsze j pomocy (video)

Jeśli brak jest świadomosci, oddechu lub tętna zacznij ratować ludzkie życie! . Masz na to tylko kilka minut!

Czym jest cukrzyca typu 2? (video)

W cukrzycy typu 2 trzustka produkuje tylko ograniczoną ilość insuliny i w dodatku wytworzona insulina nie działa prawidłowo. Cukrzycę typu 2 początkowo można leczyć odpowiednią dietą, zmniejszeniem wagi ciała i zwiększeniem aktywności fizycznej. Większość chorych z cukrzycą typu 2 będzie jednak wymagać leczenia farmakologicznego. O chorobie opowiada dr hab. n. med. Leszek Czupryniak z Koalicji na Rzecz Walki z Cukrzycą, którą powołał Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.

Czym jest cukrzyca typu 1? (video)

W cukrzycy typu 1 trzustka nie jest w stanie produkować insuliny (insulina jest hormonem, dzięki któremu komórki organizmu mogą wykorzystać glukozę do wytwarzania energii). Cukrzycę typu 1 leczy się wstrzyknięciami insuliny oraz zbilansowaną dietą (która dostarcza glukozy) i wysiłkiem fizycznym (który powoduje zużycie glukozy). O chorobie opowiada dr hab. n. med. Leszek Czupryniak z Koalicji na Rzecz Walki z Cukrzycą, którą powołał Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.