Medycyna naturalna

Bańki - nie tylko na przeziębienie

Stawianie baniek to jeden z najstarszych domowych sposób leczenia przeziębienia, zapalenia oskrzeli i płuc. W Polsce od wieków metoda ta wykorzystywana była w medycynie ludowej. Jednak bańki znane są nie tylko w naszym kręgu kulturowym. Korzysta z nich także tradycyjna medycyna chińska. Co ciekawe, metoda ma uznanie także wśród lekarzy praktykujących medycynę konwencjonalną. Dowiedz się, dlaczego stawienie baniek leczy.

Domowe sposoby leczenia zatok. Sprawdź, czy ci pomogą

Zapalenie zatok zwykle jest konsekwencją niedoleczonego przeziębienia z katarem. Przeziębienie powoduje zablokowanie ujść zatok lub obrzęk błony śluzowej, które sprawiają, że w zatokach zalega śluz i zaczynają mnożyć się bakterie. Powoduje to szereg uciążliwych objawów, które we wczesnym stadium można leczyć domowymi sposobami.

Syropy. Możesz zrobić je sam!

Czosnek, cebula, sosna znane są z właściwości wykorzystywanych w leczeniu przeziębienia, kaszlu czy wzmacnianiu odporności. Przygotowywane z nich syropy uchodzą za jedne z najskuteczniejszych lekarstw, zwłaszcza gdy wykonane są według sprawdzonych, domowych sposobów. Sprawdź, jak się je robi.

Domowe sposoby na zmęczone oczy. Proste i skuteczne

Wielogodzinna praca przy komputerze , nadwyrężanie wzroku podczas długiego czytania czy jazdy samochodem mogą powodować ból, zaczerwienienie i pieczenie oczu. Sprawdź, jak domowymi sposobami możesz sobie pomóc.

Jesienne oczyszczanie organizmu. Jak to zrobić?

Jesień to bardzo dobra pora na przeprowadzenie kuracji oczyszczającej organizmu. Pod dostatkiem mamy ziół, warzyw i owoców, z których przygotowuje się smaczne mieszanki przyspieszające perystaltykę jelit i usuwanie toksyn z organizmu. Dowiedz się, jak przygotować oczyszczające mikstury.

Ekstremalne sposoby na zdrowie

Bóle w kościach, podatność na infekcje, przewlekłe zmęczenie i wyczerpanie? Spróbuj wzmocnić się w ekstremalnych warunkach. Rozgrzewające wysokimi temperaturami sauny lub zdrowo zmrażające kriokomory cieszą się w Lublinie coraz większą popularnością.

Lublin: naukowcy docenili publikacje o niemedycznych metodach leczenia

Praca naukowa poświęcona niemedycznemu leczeniu chorych znalazła uznanie kapituły Lubelskiej Nagrody Naukowej im. Profesora Edmunda Prosta. To najbardziej prestiżowe wyróżnienie nadawane przez naukowców w Lublinie. Autorem monografii jest profesor Włodzimierz Piątkowski, który od lat zajmuje się alternatywnymi sposobami leczenia chorób. Nagrodzona praca, wydana w języku angielskim, to zaledwie druga w Europie publikacja na ten temat.

Leczenie pijawkami wraca do łask. Dla kogo hirudoterapia?

Hirudoterpia – leczenie pijawkami lekarskimi znów staje się popularne. Terapię proponuje coraz więcej gabinetów medycyny naturalnej, a nawet lekarskich. Wszystko za sprawą badań naukowych, które dokładnie przeanalizowały skład substancji wydzielanych przez pijawki potwierdzając ich lecznicze właściwości. Także w Lublinie centra medycyny naturalnej wykorzystują hirudoterapię.

Jak mniej jeść? Sprawdź, które zioła hamują apetyt

Najlepsza metoda odchudzania – mniej jeść. Łatwo powiedzieć, trudniej wprowadzić w życie. Poznaj naturalne sposoby, które pomagają ograniczyć apetyt i przejąć kontrolę nad wagą swojego ciała.

Pij ziółka, ale z umiarem

Poprawiają samopoczucie, rozgrzewają, oczyszczają organizm, poprawiają cerę, odchudzają i leczą – herbatki ziołowe i owocowe zrobiły furorę na polskim rynku. Są bowiem idealnym połączeniem przyjemnego z pożytecznym – mają niepowtarzalny smak i dobroczynny wpływ na nasz organizm. Ale, choć wielu z nas wydają się być cudownym środkiem na różne dolegliwości, trzeba je stosować z umiarem i rozsądkiem.