Lublin

Lublin: Miasteczko na Dzień Kobiet

Z okazji 8 Marca władze Lublina przygotowały atrakcyjny prezent dla pań. W niedzielę, w godzinach od 14:00 do 18:00 zapraszają do Galerii Olimp przy alei Spółdzielczości Pracy do „Miasteczka Zdrowia i Urody”.

Nałęczów: bezpłatne badania maluchów

Maluchy z miasta i gminy Nałęczów będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań ultrasonograficznych. Odbędą się one w specjalnym ambulansie 21 i 22 lutego, ale już w tym tygodniu odbędzie się rejestracja chętnych.

Świdnik: nowa przychodnia specjalistyczna

W Świdniku powstała przychodnia alergologiczno-pulmonologiczna. Na jej potrzeby zaadaptowano budynek dawnej modelarni aeroklubu przy ul. Kolejowej.

Lublin: pompy insulinowe dla kobiet z cukrzycą. Wypożycz bezpłatnie!

Kobiety z cukrzycą pragnące przygotować się do ciąży lub będące w ciąży, które nie mogą sobie pozwolić na zakup osobistej pompy insulinowej mogą ją wypożyczyć. Bezpłatnie urządzenie udostępnia Szpital Kliniczny przy ul. Jaczewskiego w Lublinie. Program jest realizowany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod patronatem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Lublin: „PoZdro” – rusza program walki z cukrzycą wśród gimnazjalistów

Lubelscy gimnazjaliści przejdą badania przesiewowe w kierunku cukrzycy. Lublin jako trzecie miasto w Polsce przystapił do Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych „PoZdro!”, realizowanego przez Fundację Medicover.

Hospicja klepią biedę. Możemy im pomóc

Nasze darowizny utrzymują lubelskie hospicja przy życiu. Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa jedynie 40 proc. kosztów funkcjonowania tych placówek. Resztę organizacje sprawujące opiekę nad ludźmi w terminalnej, ostatniej fazie choroby muszą zdobyć same. Sprawdź, jak możesz im pomóc.

Lublin: nie ma już szpitala kolejowego

Od nowego roku w Lublinie nie ma już Okręgowego Szpitala Kolejowego. Oddziały przy ul. Kruczkowskiego oficjalnie zostały połączone ze Szpitalem Wojewódzkim im Jana Bożego. I pod tą nazwą od 1 stycznia 2015 roku funkcjonować ma ta placówka. Co się zmieni dla chorych?

Lublin: pacjenci po udarze mogą bezpłatnie leczyć spastyczność ręki

Udar mózgu może dotyczyć każdego. Chorują zarówno osoby w podeszłym wieku, jak i ludzie młodzi. Jedną z konsekwencji udaru jest spastyczność kończyny górnej, która stwarza znaczne ograniczenia w życiu codziennym. Obecnie pacjenci z województwa lubelskiego mogą skorzystać z bezpłatnego leczenia i rehabilitacji spastyczności poudarowej w ramach programu lekowego.

Lublin: Zbadaj się za darmo

W sobotę, 29 listopada każdy kto chce ominąć kolejki do lekarzy może bezpłatnie przebadać się w Galerii Gala w Lublinie przy ul. Fabrycznej 2.

Lublin: pierwszy plac zabaw dla niepełnosprawnych dzieci

Pierwszy plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych powstał w Lublinie na Błoniach pod zamkiem. Wyposażony jest specjalną huśtawkę, na której mogą bujać się maluchy na wózkach inwalidzkich oraz w specjalną ściankę edukacyjną. Plac dostępny jest dla wszystkich.