Kraśnik

Gościeradów: Ostatnia szansa na bezpłatną mammografię

Mieszkanki gminy Gościeradów mają ostatnią w tym roku szansę skorzystania na miejscu z bezpłatnej mammografii. Badania będą wykonywane w specjalnym ambulansie, który będzie do dyspozycji pacjentek w najbliższy czwartek 4 grudnia przy urzędzie gminy.

Kraśnik: zbadaj za darmo o swoje piersi

Mniej niż połowa kobiet uprawnionych do bezpłatnego badania mammograficznego wciąż nie skorzystała z możliwości zyskania spokoju o swoje zdrowie. Mieszkanki powiatu kraśnickiego mogą to zmienić. W najbliższych dniach mammobus odwiedzi Kraśnik, Wilkołaz, Szastarkę i Trzydnik Duży.

Kraśnik: przenosiny oddziału dzięcięcego

Oddział dziecięcego szpitala powiatowego w Kraśniku będzie się mieścił przy ul. Chopina. Przeprowadzka małych pacjentów z sal mieszczących się w budynkach szpitalnych przy al. Niepodległości w dzielnicy fabrycznej planowana jest jeszcze w tym roku.

Światowy Dzień Autyzmu. Zaświeć się na niebiesko

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Autyzmu. W jego obchody włącza się wiele miast w naszym regionie. Odbędą się wykłady, warsztaty, happeningi i pochody, a wieczorem w geście solidarności z osobami autystycznymi budynki w wielu miastach zostaną podświetlone na niebiesko.

Bezpłatne badania w Kraśniku

Kardiolog, urolog, nefrolog, reumatolog, pulmonolog dziecięcy, a konsultacji ortopedycznych udzielać ma prof. Tomasz Karski z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 30 marca, w Kraśniku odbędzie się wyjątkowa akcja bezpłatnych badań profilaktycznych.

Kraśnik: wielkie odchudzanie pod okiem specjalistów

Kraśniczanie walczą z otyłością. 50 osób bierze udział w programie odchudzania w ramach ogólnopolskiego projektu „Zachowaj równowagę”. Przez 12 tygodni pacjenci korzystają z opieki rehabilitantów, diabetologów i psychologów.

Kraśnik: szpital ma nowy blok operacyjny

Po 40. latach SP ZOZ w Kraśniku doczekał się nowego bloku operacyjnego, spełniającego wszelkie wymogi i normy. Po uzyskaniu odpowidnich zezwoleń blok zostanie oddany do użytku, prawdopodobnie jeszcze w styczniu. Inwestycja została zrealizowana dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Kraśnik: program "Chroń dziecięce uśmiechy"

Od 13 do 15 listopada w Szkole Podstawowej nr 6 w Kraśniku uczniowie będą się uczyć jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej. Zorganizowane też dla nich zostaną bezpłatne przeglądy dentystyczne. Kraśnik jest obok Biłgoraja drugim miastem w województwie lubelskim, w którym odbędzie się akcja "Chroń Dziecięce Uśmiechy".

Gościeradów: Bezpłatne badania słuchu

Mieszkańcy gminy Gościeradów mogą za darmo sprawdzić jak słyszą. Bezpłatne badania odbędą się w najbliższy czwartek 3 października w urzędzie gminy.

Kraśnik: seniorzy mają swój klub fitness

W siedzibie oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża przy ul. Kwiatkowskiego 12 w Krasniku działa klub fitness dla osób starszych. Zainteresowanie ćwiczeniami jest bardzo duże. Do klubu należy kilkadziesiąt osób.