Kobieta

Lublin: Miasteczko na Dzień Kobiet

Z okazji 8 Marca władze Lublina przygotowały atrakcyjny prezent dla pań. W niedzielę, w godzinach od 14:00 do 18:00 zapraszają do Galerii Olimp przy alei Spółdzielczości Pracy do „Miasteczka Zdrowia i Urody”.

Nie każdy guzek to rak. Poznaj łagodne zmiany w piersiach

Po wyczuciu guzka w piersi wiele kobiet wpada w panikę, przeżywa paraliżujący strach. Zamiast poddawać się czarnym myślom i niepokojom, powinny jak najszybciej pójść się do lekarza i zbadać piersi. Większość zmian w piersiach ma łagodny charakter.

Walcz ze zmarszczkami domowymi sposobami!

Niestety procesu starzenia się skóry nie możemy zatrzymać, ale możemy go opóźnić stosując odpowiednią pielęgnację skóry i zdrowy styl życia. Pamiętajmy, że do postarzenia się skóry przyczynia się palenie papierosów, picie kawy i brak sportu.

Bezpłatne badania dla ciężarnych

Centrum Medyczne Luxmed przystąpiło do programu badawczego PREVFNAIT , którego celem jest wykrycie konfliktu płytkowego u ciężarnych. Palcówka zaprasza na bezpłatne badania kobiety będące w 8-32 tygodniu ciąży.

Lublin: pompy insulinowe dla kobiet z cukrzycą. Wypożycz bezpłatnie!

Kobiety z cukrzycą pragnące przygotować się do ciąży lub będące w ciąży, które nie mogą sobie pozwolić na zakup osobistej pompy insulinowej mogą ją wypożyczyć. Bezpłatnie urządzenie udostępnia Szpital Kliniczny przy ul. Jaczewskiego w Lublinie. Program jest realizowany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod patronatem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Co jeść, by być pięknym? Najlepsza dieta dla ładnej cery, włosów i paznokci

Stosujesz odżywki, maseczki, wyszukane kosmetyki, a stan cery, włosów i paznokci wciąż daleki jest od tego, o jakim marzysz. Spróbuj zmienić dietę. Spożywanie niektórych produktów może zdziałać cuda i stać się wielkim sprzymierzeńcem w korygowaniu defektów urody.

Palaczki bardziej zagrożone! Mentolowe papierosy gorsze od zwykłych

Palą zwykle mniej niż mężczyźni, ale z powodu papierosów mają większe kłopoty ze zdrowiem. Badania wykazały, że u kobiet – palaczek ryzyko choroby wieńcowej i zawału serca jest o 25 procent wyższe niż u mężczyzn. Panie są też bardziej narażone na raka płuc. Z okazji listopadowego Dnia Rzucania Palenia, poznaj czym grozi ten nałóg.

Kraśnik: zbadaj za darmo o swoje piersi

Mniej niż połowa kobiet uprawnionych do bezpłatnego badania mammograficznego wciąż nie skorzystała z możliwości zyskania spokoju o swoje zdrowie. Mieszkanki powiatu kraśnickiego mogą to zmienić. W najbliższych dniach mammobus odwiedzi Kraśnik, Wilkołaz, Szastarkę i Trzydnik Duży.

Mammografia czy USG – które badanie wybrać?

Przed takim dylematem staje wiele kobiet, które decydują się sprawdzić swoje piersi. Zastanawiają się co diagnozuje mammografia, a co usg? Wyniki których badań są bardziej miarodajne? O rozwianie tych wątpliwości poprosiliśmy dr n. med Ewę Dybiec, specjalistę radiodiagnostyki, adiunkta w Zakładzie Radiologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Jak zachować urodę piersi?

Piękne piersi nie muszą mieć idealnej wielkości i kształtu. Będą urzekać swą urodą również wtedy, gdy niezależnie od wielkości jak najdłużej zachowają zdrowy, jędrny wygląd i jedwabistą skórą. Wystarczy o nie dbać. Poznaj sposoby na zachowanie urody piersi.