Dieta

Tłusty Czwartek. Co robić, gdy przesadzi się z pączkami?

Dziś ostatni czwartek karnawału – Tłusty Czwartek. Tego dnia Polacy tradycyjnie objadają się pączkami i faworkami. Każdy z nas przeciętnie zjada 2,5 pączka nie przejmując się konsekwencjami. Nie wszystkim ostatkowe obżarstwo wychodzi na zdrowie.

Dzień Walki z Cukrzycą w SPSK-4

14 listopada, w dniu urodzin odkrywcy insuliny Fredericka Bantinga, na całym świecie obchodzony jest Dzień Walki z Cukrzycą. Z tej okazji już jutro, 13 listopada, w holu głównym szpitala klinicznego nr 4 w Lublinie przy ul. Jaczewskiego w godz. 10 - 14 będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji diabetologicznych i wykonać pomiar cukru we krwi.

Dieta skrojona na grupę krwi

30 lat temu amerykańscy lekarze opracowali dietę dostosowaną do grup krwi. Choć obecnie jej skuteczność budzi kontrowersje, nie brakuje osób gotowych podążać wskazówkami badaczy D`Adamo- ojca i syna. Poznaj zasady tej diety i zdecyduj, czy warto ją stosować.

Dieta geniusza. Zobacz, co odżywia mózg

Czy odpowiednią dietą można zwiększyć potencjał intelektualny i podnieść poziom IQ? Okazuje się, że tak. W okresie nauki sprawdź, jakie potrawy najlepiej odżywiają komórki kory mózgowej, a jakie im nie służą.

Za wysoki cholesterol? Poznaj sposoby na jego obniżenie

Ponad 60 proc. dorosłych Polaków ma zbyt wysoki poziom cholesterolu i może za to zapłacić wysoką cenę. Za dużo cholesterolu we krwi, obok nadciśnienia tętniczego i palenia papierosów, jest głównym czynnikiem ryzyka zawałów serca i udarów mózgu. Poziom cholesterolu we krwi można jednak obniżyć. Sprawdź, jak to się robi.

Odchudzanie ze wspomagaczami. Które wybrać?

Wiele osób, którym zima i święta zwiększyły obwód w pasie gorączkowo zaczyna się odchudzać. Zrzucenie zbędnych kilogramów w krótkim czasie nie jest jednak proste. Czy dostępne w sklepach i aptekach substancje wspomagające odchudzanie rozwiążą ten problem? Sprawdź, jak działają wspomagacze odchudzania.

Podwyższony cholesterol to nie ich wina. Jedz na zdrowie!

Jajka przez lata uważane były za bomby cholesterolowe, których w diecie należy unikać. Eksperci od żywienia powtarzali, że spożywanie nawet 3 jaj w tygodniu może doprowadzić do podwyższenia poziomu cholesterolu, a w konsekwencji do chorób sercowo-naczyniowych. Jednak ostatnie badania pokazały, że oskarżenia wobec jajek nie były słusznie. Nie znaleziono bowiem istotnego związku między ich częstym spożywaniem a stężeniem cholesterolu u osób dorosłych. Jak to możliwe?

Afrodyzjaki w każdej kuchni. Poznaj ich moc

Afrodyzjaki - substancje, co do których panuje opinia, że pobudzają erotyczne fantazje, wzmagają pożądanie seksualne i potencję, tak jak przed wiekami również dziś cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Mimo XXI wieku moda na nie nie mija, zwłaszcza, że afrodyzjakami są nie tylko unikalne rośliny, ale też warzywa, owoce i przyprawy dostępne w każdej kuchni. Poznaj ich moc przed Dniem Zakochanych.

„Intymna dieta”. Sprawdź jak sposób odżywiania wpływa na zdrowie kobiety

Rzadko myślimy o tym, że sposób odżywiania wpływa także na zdrowie... układu rozrodczego. Czy są produkty szczególnie niewskazane dla kobiet? Jaki związek ma słodki nabiał z nawracającymi infekcjami pochwowymi? Czy poprzez odpowiednie odżywianie można zwiększyć szansę na zajście w ciążę? O to pytamy eksperta, dietetyczkę Annę Grzechowiak.

Odchudzanie po świętach czas zacząć

Wiele osób świąteczne obżarstwo i lenistwo przepłaca zwiększonym obwodem w pasie i dodatkowymi kilogramami. Wraz z nastaniem nowego roku podejmuje więc postanowienie, że szybko musi wrócić do dawnej wagi i formy. Sprawdź, jak można skutecznie się odchudzić.