Chełm

Włodawa: z okazji Dnia Kobiet zadbaj o zdrowie

Nietypową propozycję z okazji Dnia Kobiet ma nowa Poradnia Lekarza Rodzinnego przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej we Włodawie. Od najbliższego piątku 8 marca do niedzieli 10 marca zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne i porady lekarskie.

Chełm: są wolne miejsca w DPS w Nowinach. Teraz także dla chorych somatycznie

Osoby wymagające opieki ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność znajdą pomoc w Domu Pomocy Społecznej w Nowinach pod Chełmem. Placówka dysponuje wolnymi miejscami dla osób starszych i niepełnosprawnych intelektualnie. Od tego roku obejmuje opieką także osoby przewlekle somatycznie chore.

Chełm: masz czas - pomóż innym. Chełmskie hospicjum czeka na wolontariuszy seniorów

Stereotypowo postrzegamy ich jako osoby potrzebujące pomocy, ale to oni mogą pomagać innym. Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie zachęca emerytów i rencistów do pracy wolontariackiej na rzecz potrzebujących.

Do przychodni z dowodem, opaski w szpitalu. Sprawdź, jakie zmiany od nowego roku czekają pacjentów

Od 1 stycznia 2013 roku idąc do lekarza wystarczy podać numer PESEL i okazać dowód. Nie musimy już okazywać dokumentu potwierdzającego opłacanie składek zdrowotnych. W szpitalu natomiast każdy pacjent przy przyjęciu ma mieć nakładaną na nadgarstek opaskę identyfikacyjną. Od nowego roku zmieniają się też druki recept. Lekarstwa ze zniżką wypisane na starych blankietach nie będą refundowane.

Włodawa: szpital otwiera Przychodnię Lekarza Rodzinnego

Od grudnia w szpitalu we Włodawie będą przyjmować lekarze rodzinni. Przychodnia Lekarza Rodzinnego powstała w nowo wybudowanym skrzydle Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SP ZOZ. Placówka prowadzi zapisy chętnych, którzy chcieliby korzystać z jej usług.

Rejowiec Fabryczny: Będą bezpłatne testy genetyczne na raka

W Rejowcu Fabrycznym będzie realizowany pilotażowy projekt profilaktyki genetycznej w zakresie nowotworów dziedzicznych.

Włodawa: łóżka z Niemiec – dar dla szpitala

Włodawski szpital otrzymał od renomowanej niemieckiej kliniki w Straslundzie nowoczesne łóżka wraz z szafkami. To już drugi transport darowanego sprzętu, który trafił do lecznicy we Włodawie. Są szanse na kolejne.

Chełm: przełom w walce z chorobą wieńcową

W Centrum Kardiologii w Chełmie po raz pierwszy został wszczepiony pacjentowi tzw. rozpuszczalny stent. Udrożni on zwężone naczynie przez które przepływa krew i po kilku miesiącach się rozpuści. To przełomowe wydarzenie w leczeniu choroby wieńcowej na Lubelszczyźnie.

Chełm: bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom

Pneumokoki to jedne z najbardziej zjadliwych, agresywnych i niebezpiecznych bakterii, które powodują groźne dla życia i zdrowia choroby. Na razie nie ma ich w kalendarzu szczepień, dlatego samorządy realizują specjalne programy ochronne. Kolejna edycja bezpłatnych szczepień przeciw pneumokokom odbywa się w Chełmie. Akcję organizują: chełmski szpital i władze miasta.