Chełm

Pudełka życia w kolejnych miastach regionu

Zwykłe plastikowe pudełko, a w nim informacje, które mogą uratować życie. Kolejne kolejne miasta na Lubelszczyźnie przystępują do akcji "Pudełko Życia", dzięki której osoby chore i samotne będą mogły liczyć na szybką i skuteczną pomoc. Specjalne zestawy trafią m.in. do mieszkańców Chełma, Puław i Tyszowiec w powiecie tomaszowskim. Będą w nich gromadzone najważniejsze dane o pacjencie.

Chełm: będą bezpłatne badania na wzw C

Wirusowe zapaleniem wątroby typu C to jedno z największych wyzwań współczesnej medycyny. Liczba osób zakażonych wirusem HCV rośnie, dlatego władze Chełma zdecydowały się sfinanować badania w kierunku wzw typu C. Samorządowy Program Profilaktyczny został opracowany na lata 2014 – 1216. W tym czasie zostanie przebadanych 1,5 osób.

Chełm: nagrali płytę z kolędami dla hospicjum

Jak śpiewa kolędy prezydent Chełma Agata Fisz, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie prof. Józef Zając, a także przedstawiciele chełmskich mediów? Przekona się o tym każdy, kto kupi nagraną właśnie przez nich wyjątkową płytę. Dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby Hospicjum Domowego w Chełmie. Sprzedaż rusza w połowie grudnia.

Nowe pracownie rezonansu magnetycznego Chełmie i Puławach

Lubelszczyzna wzbogaciła się o dwie nowe pracownie rezonansu magnetycznego. Centra Medyczne Starmedica utworzyły swoje placówki w Chełmie i Puławach. Na aparatach o mocy 1,5 T można tam wykonać pełny zakres badań rezonansu magnetycznego z kontrastem i bez kontrastu.

Rejowiec Fabryczny: w trosce o zdrowie dzieci i młodzieży

Profilaktyczne akcje szczepień najmłodszych mieszkańców miasta Rejowiec Fabryczny przeciwko pneumokokom przynoszą efekty. I nie chodzi tylko o liczbę zaszczepionych maluchów, ale także o skutki edukacyjne. Organizatorzy podsumowują tegoroczną akcję, którą miasto prowadzi we współpracy z NZOZ „Eskulap”.

Chełm: stanowiska dla niewidomych w bibliotece publicznej

Osoby z dysfunkcją wzroku mogą od października bez problemów korzystać z zasobów Chełmskiej Biblioteki Publicznej. W placówce zostały utworzone specjalistyczne stanowiska komputerowe dla niewidomych i niedowidzących.

Chełm: sierpień ze zdrowiem

Weź dowód osobisty – wykonaj badanie – odbierz nagrodę! Tak władze Chełma zachęcają mieszkańców do udziału w bezpłatnych badaniach, które odbędą się w każdy czwartek sierpnia.

Chełm: wsparcie dla osób po nowotworach

Osoby, które wygrały walkę z rakiem wciąż potrzebują pomocy, dlatego przy chełmskim hospicjum powstaje grupa wsparcia dla osób po chorobach nowotworowych.

"Biała niedziela" w Rejowcu Fabrycznym

Mieszkańcy miasta Rejowiec Fabryczny mają kolejną okazję skorzystania z bezpłatnych konsultacji lekarskich i badań. 30 czerwca w Zespole Szkół Samorządowych odbędzie się "Biała niedziela".

Włodawa: zbadaj swój słuch! Możesz to zrobić bezpłatnie

Mieszkańcy Włodawy mogą za darmo sprawdzić jak słyszą. Badania przeprowadzą 25 kwietnia specjaliści z lubelskiego centrum „Słuchmed”.