Chełm

Chełm: Szpital kupuje rezonans i tomograf

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie kupi tomograf komputerowy i rezonans magnetyczny. To dobra wiadomość dla mieszkańców całego regionu. Dzięki niej nowoczesne metody diagnozowania staną się bardziej dostępne dla chełmskich pacjentów.

Chełm: kup płytę z kolędami i pomóż podopiecznym hospicjum

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie nagrało świąteczną płytę z kolędami i pastorałkami. Dochód z jej sprzedaży w całości będzie przeznaczony na pomoc chorym. Promocja płyty odbędzie się w piątek, 19 grudnia o godzinie 16.00 w Kawiarni Artystycznej DeCaffencja w Chełmskim Domu Kultury.

Włodawa: podopieczni hospicjum liczą na wsparcie

Zbiórka funduszy na rzecz Włodawskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” odbędzie się w niedzielę 19 października przed kościołami we Włodawie. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie pacjentów w opiece stacjonarnej i domowej włodawskiego hospicjum.

Chełm: powstanie nowy szpital?

W Chełmie w ciągu najbliższych trzech lat może powstać szpital kliniczny. Placówka ma być bazą dydaktyczną dla kierunku lekarskiego, który chce uruchomić Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, a także miejscem szkoleń ratowników medycznych na potrzeby wojska.

Chełm: nowa stacja dializ

Kiedyś była tu szpitalna pralnia, dziś jedna z najnowocześniejszych stacji dializ w regionie. W Chełmie w nowym obiekcie rozpoczęła działalność stacja dializ Fresenius Nephrocare Polska. Pacjenci mogą w niej liczyć nie tylko na profesjonalną pomoc, ale także na liczne wygody i udogodnienia.

Chełm: Trwa sierpień ze zdrowiem - akcja bezpłatnych badań

Mieszkańcy Chełma po raz kolejny mogą skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, które odbywają się w każdy czwartek sierpnia. Władze miasta już po raz szósty organizują prozdrowotną akcję „Sierpień ze zdrowiem”, której celem jest promocja zdrowia i edukacja mieszkańców w zakresie zdrowego stylu życia, a także zapobiegania uzależnieniom oraz chorobom cywilizacyjnym, w tym przede wszystkich chorobom układu krążenia i nowotworom.

Rejowiec Fabryczny: odbierz swoje pudełko życia

Miasto Rejowiec Fabryczny włączył się w kampanię pod hasłem "Pudełko życia". Dzięki temu osoby chore i samotne będą mogły liczyć na szybką i skuteczną pomoc. Mieszkańcy zainteresowani skorzystaniem z tego rozwiązania mogą się zgłaszać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Rejowiec Fabryczny: bezpłatne badania i konsultacje

Mieszkańcy miasta Rejowiec Fabryczny będą mogli za darmo skorzystać z badań profilaktycznych i konsultacji lekarskich. W niedzielę 29 czerwca w Zespole Szkół Samorządowych samorząd miasta organizuje "Białą Niedzielę".

Włodawa: Sprawdź czy dobrze słyszysz

Mieszkańcy Włodawy mogą za darmo sprawdzić jak słyszą. W poniedziałek 16 czerwca odbędzie się plenerowa akcja bezpłatnych badań pod hasłem „Pokonaj ubytek słuchu”, organizowana przez ACS „Słuchmed” z Lublina.

Sprawdź cholesterol u dziecka!

Rozpoczynają się bezpłatne badania profilaktyczne stężenia cholesterolu u dzieci. Zostaną im poddane dzieci w wieku 5 – 10 lat, zagrożone rozwojem miażdżycy i chorób układu krążenia. Badania będzie można zrobić w ośmiu miastach Polski, w tym w trzech na Lubelszczyźnie: Lublinie, Krasnystawie i Rykach.