Piątek, 06:24 20-02-2015

Walcz ze zmarszczkami domowymi sposobami!

Niestety procesu starzenia się skóry nie możemy zatrzymać, ale możemy go opóźnić stosując odpowiednią pielęgnację skóry i zdrowy styl życia. Pamiętajmy, że do postarzenia się skóry przyczynia się palenie papierosów, picie kawy i brak sportu.


Najdelikatniejsza i najwrażliwsza jest skóra twarzy i dekoltu, dlatego o nią należy zadbać w pierwszej kolejności. Samo stosowanie kremów i odżywek nie wystarczy, musimy pamiętać o zdrowym i prawidłowym odżywianiu, wypoczynku i odpowiedniej dawce snu. Jest też wiele domowych sposobów, które wpłyną na zdrowy wygląd cery. Oto kilka z nich.

– jeśli chcemy, aby twarz zawsze wyglądała świeżo, a pod oczami nie było zmarszczek, należy pić 1 szklankę kefiru lub zsiadłego mleka na czczo

– efekt białych i czystych białek oczu i aksamitnego blasku oczu uzyskamy pijąc codziennie 50 g soku z korzenia pietruszki

Maseczki zapobiegające powstawaniu zmarszczkom

– Do naczynia włożyć 1 żółtko, 1 stołową łyżkę gliceryny, 1 stołową łyżkę miodu. Wszystko wymieszać, nakładać na twarz, szyję i dekolt rano i wieczorem na 10 – 15 minut. Zmyć ciepłą wodą.

– Do szklanego naczynia włożyć 100 g miodu, dodać startą cytrynę ze skórką. Wszystko wymieszać, nakładać na twarz, szyję i dekolt rano i wieczorem na 10 – 15 minut. Zmyć ciepłą wodą.

– Skroić pęczek natki pietruszki, gotować w 0,5 l wody przez 30 minut. Studzić przez następne 30 minut, odcedzić, wlać do słoika i zamknąć pokrywką. Odstawić w ciemne miejsce na 2 dni. Nacierać twarz płynem rano i wieczorem, nie zmywać.

Likwidacja zmarszczek i plam na twarzy

– 100 g korzenia pietruszki drobno posiekać, włożyć do garnka, zalać wrzątkiem, przykryć pokrywką i gotować 15 minut. Studzić w pokojowej temp. przez 20 minut. Odcedzić, wlać do słoika i dodać 1 stołową łyżkę soku z cytryny. Wszystko dobrze wymieszać, odstawić w ciemne miejsce. Przecierać twarz płynem rano i wieczorem.

KS