Poniedzialek, 06:13 28-07-2014

Rejowiec Fabryczny: odbierz swoje pudełko życia

Miasto Rejowiec Fabryczny włączył się w kampanię pod hasłem "Pudełko życia". Dzięki temu osoby chore i samotne będą mogły liczyć na szybką i skuteczną pomoc. Mieszkańcy zainteresowani skorzystaniem z tego rozwiązania mogą się zgłaszać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

[img2 opis="Pudełka życia są rozdawane bezpłatnie.
Najlepie umieścić je w lodówce".]pudelko_zycia.jpg,250[img2]Akcja jest skierowana przede wszystkim do ludzi starszych, chorych i samotnych, a jej celem jest przygotowanie dla służb ratunkowych informacji o pacjencie. Są one zawarte w specjalnym formularzu, schowanym w pudełku i umieszczonym w dostępnym miejscu, np. w lodówce. Oprócz podstawowych danych na temat pacjenta, spisane są także numery telefonów do osób bliskich, leki, które przyjmuje albo na które jest uczulony, schorzenia, na które cierpi, a także inne informacje, ułatwiające podjęcie sprawnej i skutecznej interwencji medycznej. Na drzwiach lodówki, które w każdym domu jest jednym z podstawowych urządzeń, znajduje się naklejka z logo akcji, ułatwiająca dotarcie do niezbędnych informacji. Gdy przejeżdża karetki taka pomoc może być często bezcenna, a niewielkie pudełko może uratować życie każdemu, kto w takim momencie nie jest w stanie podać podstawowych informacji.

Informacje w tej sprawie można znaleźć w rejowieckiej przychodni zdrowia i miejscowych aptekach, bądź uzyskać osobiście w siedzibie rejowieckiego MOPS-u, telefonicznie pod numerem: 82 56 63 013 albo znaleźć na stronie: www.mops-rejowiec-.pl.

Pierwszą gminą, która wprowadziła takie rozwiązanie była Gmina Wejherowo. Potem z jej pomysłu zaczęły korzystać inne samorządy w kraju. Na Lubelszczyźnie "pudełka życia" rozdaje już kilkanaście miast.

WS