Piątek, 06:07 27-06-2014

Rejowiec Fabryczny: bezpłatne badania i konsultacje

Mieszkańcy miasta Rejowiec Fabryczny będą mogli za darmo skorzystać z badań profilaktycznych i konsultacji lekarskich. W niedzielę 29 czerwca w Zespole Szkół Samorządowych samorząd miasta organizuje "Białą Niedzielę".

Biała niedziela to szansa na dostanie się do specjalisty
bez kolejki.
Między 10.00 a 15.00 do dyspozycji mieszkańców będą m.in.: dermatolog, laryngolog, chirurg-ortopeda, ginekolog, neurolog, kardiolog, urolog, pulmonolog, okulista i reumatolog. Ponadto pacjenci będą mogli wykonać badania: EKG, cytologię, spirometrię i badanie wzroku, a także zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi. Zapisy chętnych będą się odbywać w dniu konsultacji w rejowieckim zespole szkół między 9.00 a 13.00.

Tego samego dnia, czyli 29 czerwca, na parkingu szkolnym stanie mammobus, w którym będą wykonywane badania kobiet w wieku od 50 do 69 lat. To w tej grupie wiekowej jest notowany największy wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi. Pacjentki nie muszą mieć żadnych skierowań. Wystarczy, że zabiorą ze sobą dowód osobisty i, jeśli posiadają, wyniki poprzednich mammografii. Telefoniczne zapisy na mammografię odbywają się pod numerami: 723 351 002 i 003. Lekarze przypominają, że rak w porę wykryty jest całkowicie wyleczalny, a mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, jest najbardziej skuteczną metodą wykrywania wczesnych objawów raka piersi.

www.ias.24.eu