Pierwszy Lubelski Portal Medyczny

Lubartów: bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom

Pneumokoki to jedne z najbardziej zjadliwych, agresywnych i niebezpiecznych bakterii, które powodują groźne dla życia i zdrowia choroby. Na razie szczepień ochronnych przeciwko tym drobnoustrojom nie ma w obowiązkowym kalendarzu szczepień. Samorządy więc same realizują specjalne programy. Ostatnio program taki wdraża Powiat Lubartowski.

Ochroń swoją wątrobę. Trwa „Żółty Tydzień”

Rozpoczęła się jesienna edycja Żółtego Tygodnia”. Do 17 października w wielu przychodniach można zaszczepić się przeciwko wzw typu B nawet o 20 procent taniej. Szczepienie jest najskuteczniejszym sposobem ochrony przed zachorowaniem na wirusowe zapalenie wątroby typu B.

ZUS zaprasza. Trwają Dni Ubezpieczonego

Jak sprawdzić, czy pracodawca odprowadza za nas składki na ubezpieczenia społeczne? Co zrobić, kiedy okaże się, że naszych dzieci, zgłoszonych wcześniej do ubezpieczenia zdrowotnego nie możemy zarejestrować do lekarza? Czym różni się konto emerytalne w ZUS od subkonta i jak najsprawniej wyliczyć przyszłą emeryturę – na te i podobne pytania odpowiadają eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowego Funduszu Zdrowia. Trwają Dni Ubezpieczonego.

Jesień - ciężki czas dla alergików

Wysypka, rumień, sucha skóra, kichanie, katar sienny czy łzawienie spojówek. Te objawy alergicy znają doskonale. Pojawiają się one nie tylko wiosną, ale także jesienią. O tej porze roku uaktywniają się głównie z powodu roztoczy kurzu czy pleśni, bowiem więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach. Alergolodzy ostrzegają, by nie lekceważyć objawów chorobowych, bo może to prowadzić do groźnych powikłań, np astmy oskrzelowej - przewlekłej choroby układu oddechowego.

Lublin: Zbadaj się w przychodni kardiologicznej na kółkach

Dziś, 2 października na placu Zamkowym w Lublinie stanie mobilna kardiologiczna Poradnia Servier. W godzinach od 10 do 18 każdy będzie mógł skorzystać z bezpłatnego badania ciśnienia tętniczego, stężenia glukozy i cholesterolu we krwi. Jeśli wyniki okażą się nieprawidłowe będzie możliwość specjalistycznej konsultacji kardiologicznej oraz wykonania EKG serca.

Problemy zdrowotne osób starszych nowym wyzwaniem dla opieki medycznej

Osoby starsze mają często wiele chorób i są leczone przez wielu specjalistów, a przyjmowane przez nie leki dają różne skutki uboczne. Dlatego eksperci apelują o poddanie ludzi po 65. roku życia kompleksowej ocenie geriatrycznej. 1 października przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.

Lublin: bezpłatne badania w centrum na Czechowie

„Specjalistyka Czechów” w Lublinie zaprasza na bezpłatne porady i badania specjalistyczne. To oferta przygotowana z okazji jubileusz 10-lecia powstania placówki.

Pacjenci ocenili ośrodki onkologiczne w Polsce. Zamość w czołówce, Lublin najgorszy

Najlepszym ośrodkiem onkologicznym w Polsce jest według pacjentów i ich rodzin Szpital Kliniczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, a najgorszym… Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie.

Czy ojciec po urlopie tacierzyńskim jest lepszym pracownikiem?

Badania przeprowadzone na uniwersytecie w Umea w Szwecji udowodniły dobroczynny wpływ urlopu ojcowskiego na pracownika. Poświecenie czasu rodzinie poprawia efektywność pracy, jak również korzystnie wpływa na zdrowie mężczyzn.

Jak zachować urodę piersi?

Piękne piersi nie muszą mieć idealnej wielkości i kształtu. Będą urzekać swą urodą również wtedy, gdy niezależnie od wielkości jak najdłużej zachowają zdrowy, jędrny wygląd i jedwabistą skórą. Wystarczy o nie dbać. Poznaj sposoby na zachowanie urody piersi.