Pierwszy Lubelski Portal Medyczny

Pachnąca medycyna

Relaksują, pobudzają, ułatwiają zasypianie i wspomagają leczenie wielu dolegliwości. Zapachy odgrywają w naszym życiu bardzo ważną rolę. Ich właściwości wykorzystuje aromaterapia. Leczenie olejkami eterycznymi to dziś jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny naturalnej i jedna z najstarszych.

Poznaj sposoby na zdrową prostatę

Wraz z wiekiem u wielu mężczyzn prostata (stercz, gruczoł krokowy) zaczyna się powiększać powodując uciążliwe dolegliwości z oddawaniem moczu. Szacuje się, że już co drugi mężczyzna po 60 roku życia zmaga się z trudnościami wywołanymi przerostem gruczołu krokowego. Czy tych kłopotów można uniknąć?

Nie bierz tych ziół przed operacją

Właściwości lecznicze ziół są nieocenione. Wiedzą o tym zwłaszcza osoby starsze, które często sięgają po naturalne substancje, by wzmocnić odporność, pamięć, obniżyć cieśnienie krwi czy poprawić pracę wątroby. Jednak ziołowe preparaty podobnie jak inne leki nie są obojętne dla naszego organizmu. Czasami mogą okazać się niebezpieczne.

Jak pozbyć się „pomarańczowej skórki”?

Cellulit to zmora współczesnych kobiet. Obsesja na punkcie „pomarańczowej skórki” jest tym większa im bliżej lata i wakacyjnych wyjazdów. Chciałybyśmy się wtedy zaprezentować w bikini czy krótszej sukience, a tymczasem pojawił się, krepujący dla nas i niemiły dla oka, problem.

Asystent dla niepełnosprawnego

Nie opiekunka czy pielęgniarz pomagający w codziennych, domowych czynnościach, lecz asystent towarzyszący osobie niepełnosprawnej w aktywnym życiu społecznym. Tak władze Lublina chcą wspierać niepełnosprawnych mieszkańców miasta.

Tajemnica dobrej kuchni

Po erze różnego rodzaju chemicznych regulatorów smaku do łask wróciły zioła, które znów królują w dobrej kuchni. Stosujemy je w formie herbatek, syropów, nalewek, jednak najczęściej i najchętniej wykorzystujemy je jako przyprawy. Dodajemy do dań rybnych, mięsnych, do warzyw, a nawet deserów. Na świecie jest kilkaset gatunków ziół, nic więc dziwnego, że każda potrawa, w każdym miejscu świata ma swój niepowtarzalny smak i aromat. Danie doprawione ziołami to uczta dla podniebienia, ale nie tylko – zioła dobrze wpływają na trawienie, wygląd skóry i samopoczucie.

Kobieta w krzywym zwierciadle…

W obecnych czasach osiągnięcie szczupłej sylwetki stało się priorytetem większości kobiet, które zaczęły sprowadzać swoją tożsamość, a nawet wartość do odbicia w lustrze. Jednak należy pamiętać, że wizerunek w lustrze nie jest jedynie odbiciem wyglądu zewnętrznego, lecz połączeniem wyglądu, emocji i myśli dotyczących własnego ciała. To co widzimy w lustrze, nie jest odbiciem rzeczywistego wyglądu, lecz naszym subiektywnym osądem.