Pierwszy Lubelski Portal Medyczny

Łęczna: oddział oparzeń dla dzieci otwarty

Wschodnie Centrum Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej oficjalnie otworzyło oddział dla dzieci. To drugie, po Szczecinie i pierwsze w Polsce tak specjalistyczne centrum leczenia ciężkich oparzeń u najmłodszych, z intensywną terapią, chirurgią plastyczną i rehabilitacją.

Lublin: pierwszy ośrodek całodobowej opieki dla chorych na Alzheimera

Przy Domu Pomocy Społecznej „Kalina” rozpoczął działalność całodobowy ośrodek opieki nad osobami dotkniętymi chorobą Alzheimera. To pierwsza taka placówka w Lublinie i w regionie.

Lublin: bezpłatne badania słuchu

Bezpłatne, profilaktyczne badania słuchu można wykonać od 3 do 17 listopada 2014 roku w oddziałach Geers Akustyka Słuchu w Lublinie przy ul. Kowalskiej 4 i Narutowicza 83. Wystarczy zadzwonić i umówić termin wizyty.

Nowa lista leków refundowanych

Ponad 100 nowych produktów zawiera nowa lista leków refundowanych, która obowiązuje od 1 listopada. Są wśród nich leki onkologiczne i preparaty stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego.

Co się z nami dzieje po śmierci?

Czy śmierć jest końcem wszystkiego czy tylko uwolnieniem od cielesnego ciała i przejściem do stanu ducha? To pytanie nurtuje ludzi od zarania dziejów i wciąż pozostaje bez odpowiedzi. Mimo ogromnego postępu i wydawałoby się nieograniczonych możliwości poznania.

Za niskie ciśnienie? Sprawdź, jakie masz przez nie kłopoty

Wysokie ciśnienie krwi uważane jest za chorobę, którą należy leczyć. Natomiast zbyt niskie ciśnienie krwi za przypadłość ludzi zdrowych, z którą trzeba sobie jakoś radzić bez łykania tabletek. Czy słusznie?

Udar mózgu. Czy można go uniknąć?

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Udaru Mózgu. W Polsce co roku doświadcza go około 75 tysięcy osób. Choroba objawia się nagle. Jeżeli w ciągu 4 - 5 godzin od wystąpienia pierwszych objawów pacjenci ci trafią do specjalistycznego ośrodka mają szansę na skuteczne leczenie. Jeżeli nie, udar mózgu kończy się śmiercią lub niepełnosprawnością. Czy tej choroby można uniknąć?

Lublin: przybywa miejsc przyjaznych seniorom

Najstarsi mieszkańcy Lublina mają prawie 50 miejsc, w których mogą liczyć na rabaty, zniżki, bogatą ofertę kulturalną, usługi zdrowotne czy ciekawe spotkania i imprezy. W tym roku certyfikat „Miejsce przyjazne Seniorom” otrzymało 49 firm i instytucji. Gala wręczenia wyróżnień odbyła się w Muzeum na Zamku.

Jąkasz się? Sprawdź, gdzie znajdziesz pomoc

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Jąkających się „Ostoja” w Lublinie zaprasza osoby mające problemy z płynnością mowy na spotkania integracyjne i konsultacje. Odbywają się one w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca o godzinie 18 przy ul. I Armii Wojska Polskiego 1 w Lublinie. Udział w nich jest bezpłatny. Najbliższe spotkania już w listopadzie.

Światowy Dzień Walki z Otyłością

Przez siedzący styl życia, nadmierny stres i dietę obfitującą w posiłki instant, co drugi Polak ma nadwagę, a co piąty stara się uporać z otyłością. Ten problem dotyczy nie tylko naszego kraju, ale całej Europy. Aby zwrócić na niego uwagę, 24 października obchodzimy jako Światowy Dzień Walki z Otyłością.