Pierwszy Lubelski Portal Medyczny

Wątroba nie lubi świąt. Sprawdź, dlaczego

Wigilijne i świąteczne potrawy są ciężkostrawne i nawet u osób zdrowych mogą wywołać zdrowotne komplikacje. Sprawdź, co robić, by ucisk i pobolewanie pod prawym żebrem, wzdęcia i mdłości nie stały się twoim udziałem.

Chełm: kup płytę z kolędami i pomóż podopiecznym hospicjum

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie nagrało świąteczną płytę z kolędami i pastorałkami. Dochód z jej sprzedaży w całości będzie przeznaczony na pomoc chorym. Promocja płyty odbędzie się w piątek, 19 grudnia o godzinie 16.00 w Kawiarni Artystycznej DeCaffencja w Chełmskim Domu Kultury.

Syropy. Możesz zrobić je sam!

Czosnek, cebula, sosna znane są z właściwości wykorzystywanych w leczeniu przeziębienia, kaszlu czy wzmacnianiu odporności. Przygotowywane z nich syropy uchodzą za jedne z najskuteczniejszych lekarstw, zwłaszcza gdy wykonane są według sprawdzonych, domowych sposobów. Sprawdź, jak się je robi.

Lublin: pacjenci po udarze mogą bezpłatnie leczyć spastyczność ręki

Udar mózgu może dotyczyć każdego. Chorują zarówno osoby w podeszłym wieku, jak i ludzie młodzi. Jedną z konsekwencji udaru jest spastyczność kończyny górnej, która stwarza znaczne ograniczenia w życiu codziennym. Obecnie pacjenci z województwa lubelskiego mogą skorzystać z bezpłatnego leczenia i rehabilitacji spastyczności poudarowej w ramach programu lekowego.

Od stycznia zamknięte przychodnie? Lekarze rodzinni grożą strajkiem

Od stycznia 2015 roku przychodnie lekarzy rodzinnych mogą zostać zamknięte. Medycy nie zgadzają się na rozwiązania ministerstwa zdrowia proponowane w tak zwanym pakiecie onkologicznym i grożą nie podpisaniem umów z NFZ na przyszły rok.

Nie chrap kochanie!

Chrapanie jest jedną z najczęstszych dolegliwości związanych ze snem. Znacznie częściej dotyczy mężczyzn niż kobiet. Do chrapania przyznaje się połowa Polaków. Jednak większość nie podejmuje prób jego leczenia doprowadzając w ten sposób do pogorszenia stanu swego zdrowia… i licznych konfliktów małżeńskich.

Lublin: Oddaj włosy chorym dzieciom

Widocznym symptomem walki z chorobą nowotworową są kolorowe chustki na głowach pacjentów. Maskują brak włosów, które wypadają podczas chemioterapii. Niektórzy chorzy, zwłaszcza młode dziewczyny bardzo przeżywają ten etap leczenia. By im pomóc, fundacja "We Girls" przygotowuje dla pacjentów peruki stworzone z włosów ofiarowanych przez ludzi dobrej woli. Także w Lublinie będzie można oddać włosy na ten cel.

Domowe sposoby na zmęczone oczy. Proste i skuteczne

Wielogodzinna praca przy komputerze , nadwyrężanie wzroku podczas długiego czytania czy jazdy samochodem mogą powodować ból, zaczerwienienie i pieczenie oczu. Sprawdź, jak domowymi sposobami możesz sobie pomóc.

Domowe testy do wykrywania chorób. Co możesz zbadać sam?

W czasach, gdy szybkie dostanie się do lekarza jest wielkim wyzwaniem pierwszą, pobieżną diagnozę często zmuszeni jesteśmy stawiać sobie sami. W tym arcytrudnym zadaniu pomóc nam mogą różnego rodzaju testy do samodzielnego wykonania w domu. Dzięki nim można wstępnie sprawdzić, czy co nam dolega. Jakie choroby można wykryć domowymi testami?

Puławy: przetworzona żywność. Czy jesteśmy na nią skazani?

Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Puławach zapraszają w poniedziałek 8 grudnia na ostatnie spotkanie z cyklu „Klub Zdrowia – czyli sposób na poprawię stanu zdrowia fizycznego i psychicznego”. Wstęp wolny.