Pierwszy Lubelski Portal Medyczny

Zakochałeś się? Poznaj, co się z tobą dzieje

Co się dzieje z ludźmi, gdy się zakochują? Zmieniają się nie do poznania. Wielkie uczucie wywołuje w nich gwałtowne reakcje biochemiczne, które wytrącają z równowagi funkcjonowanie całego organizmu. Zakochani popadają w przyjemny stan odurzenia, który może trwać nawet do kilku miesięcy.

Tłusty Czwartek. Co robić, gdy przesadzi się z pączkami?

Dziś ostatni czwartek karnawału – Tłusty Czwartek. Tego dnia Polacy tradycyjnie objadają się pączkami i faworkami. Każdy z nas przeciętnie zjada 2,5 pączka nie przejmując się konsekwencjami. Nie wszystkim ostatkowe obżarstwo wychodzi na zdrowie.

Świdnik: nowa przychodnia specjalistyczna

W Świdniku powstała przychodnia alergologiczno-pulmonologiczna. Na jej potrzeby zaadaptowano budynek dawnej modelarni aeroklubu przy ul. Kolejowej.

Katar z kaszlem. Dlaczego nas męczą?

Mamy pogodową huśtawkę, raz jesień, raz zimę, i… coraz więcej chorych. Przychodnie pełne są zakatarzonych i kaszlących ludzi. Razem z gorączką to najbardziej uciążliwe objawy infekcji górnych dróg oddechowych. Czy można im zapobiec?

Bezpłatne badania dla ciężarnych

Centrum Medyczne Luxmed przystąpiło do programu badawczego PREVFNAIT , którego celem jest wykrycie konfliktu płytkowego u ciężarnych. Palcówka zaprasza na bezpłatne badania kobiety będące w 8-32 tygodniu ciąży.

Zimno szkodzi włosom. Sprawdź jak je chronić

Zima to ciężki okres dla naszych włosów. Niskie temperatury na zewnątrz i nagrzane powietrze w pomieszczeniach sprawiają, że są one w gorszej kondycji – stają się matowe i przesuszone, łatwo się łamią. W utrzymaniu ładnej fryzury nie pomaga także czapka, ale podczas mrozu jest niezbędna. W jesienno-zimowym okresie nasze włosy potrzebują specjalnego traktowania.

Lublin: pompy insulinowe dla kobiet z cukrzycą. Wypożycz bezpłatnie!

Kobiety z cukrzycą pragnące przygotować się do ciąży lub będące w ciąży, które nie mogą sobie pozwolić na zakup osobistej pompy insulinowej mogą ją wypożyczyć. Bezpłatnie urządzenie udostępnia Szpital Kliniczny przy ul. Jaczewskiego w Lublinie. Program jest realizowany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod patronatem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Do okulisty i dermatologa weź skierowanie! Na poradę lub zabieg czekaj tylko w jednej kolejce!

Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina o nowych przepisach jakie obowiązują w opiece zdrowotnej w 2015 roku. Od 1 stycznia, m.in. skróciła się lista specjalistów, do których można się dostać bez skierowania. Obowiązują także nowe zasady „kolejkowe”.

Co jeść, by uniknąć próchnicy?

Marzenia o pięknym wciąż pozostaną tylko marzeniami, jeżeli nie zatroszczymy się o swoje zęby. Regularne wizyty u dentysty, codzienna higiena jamy ustnej, to podstawa, ale warto też pamiętać o diecie, ma ona kolosalny wpływ nie tylko na zdrowie zębów, ale i ich piękny wygląd.

Zadbaj o spokojny wypoczynek! Wyrób Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego

Planujesz podczas ferii wypoczynek w krajach Unii Europejskiej – zabierz Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dzięki niej zagraniczny szpital czy przychodnia w razie leczenia nie każą ci płacić. EKUZ potwierdza prawo do korzystania ze świadczeń w placówkach działających w ramach powszechnego systemu opieki zdrowotnej.