Lublin

Lublin: przybywa miejsc przyjaznych seniorom

Najstarsi mieszkańcy Lublina mają prawie 50 miejsc, w których mogą liczyć na rabaty, zniżki, bogatą ofertę kulturalną, usługi zdrowotne czy ciekawe spotkania i imprezy. W tym roku certyfikat „Miejsce przyjazne Seniorom” otrzymało 49 firm i instytucji. Gala wręczenia wyróżnień odbyła się w Muzeum na Zamku.

Jąkasz się? Sprawdź, gdzie znajdziesz pomoc

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Jąkających się „Ostoja” w Lublinie zaprasza osoby mające problemy z płynnością mowy na spotkania integracyjne i konsultacje. Odbywają się one w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca o godzinie 18 przy ul. I Armii Wojska Polskiego 1 w Lublinie. Udział w nich jest bezpłatny. Najbliższe spotkania już w listopadzie.

Lubartów: bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom

Pneumokoki to jedne z najbardziej zjadliwych, agresywnych i niebezpiecznych bakterii, które powodują groźne dla życia i zdrowia choroby. Na razie szczepień ochronnych przeciwko tym drobnoustrojom nie ma w obowiązkowym kalendarzu szczepień. Samorządy więc same realizują specjalne programy. Ostatnio program taki wdraża Powiat Lubartowski.

Lublin: bezpłatne badania w centrum na Czechowie

„Specjalistyka Czechów” w Lublinie zaprasza na bezpłatne porady i badania specjalistyczne. To oferta przygotowana z okazji jubileusz 10-lecia powstania placówki.

Pacjenci ocenili ośrodki onkologiczne w Polsce. Zamość w czołówce, Lublin najgorszy

Najlepszym ośrodkiem onkologicznym w Polsce jest według pacjentów i ich rodzin Szpital Kliniczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, a najgorszym… Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie.

Lublin: tłumacz języka migowego on-line pomaga w urzędzie miasta

Urząd Miasta w Lublinie wprowadził udogodnienia dla osób niesłyszących w kontaktach z urzędnikami. Mogą oni korzystać z usługi tłumacza języka migowego on-line. Tłumaczenie rozmowy odbywa się w czasie rzeczywistym.

Lublin: seniorze, zaszczep się bezpłatnie przeciw grypie!

Jak co roku mieszkańcy Lublina w wieku powyżej 65 lat mogą się bezpłatnie zaszczepić przeciwko grypie. Akcja jest finansowana z budżetu miasta.

Miejsca przyjazne seniorom w Lublinie. Gdzie są?

Lublinie mieszka około 70 tys. osób w wieku powyżej 60 lat. To osoby wciąż aktywne, których potencjał można i trzeba wykorzystać. Dlatego prezydent Lublina co roku organizuje konkurs, który wyróżnia instytucje wspierające seniorów. W tym roku kandydatury organizacji przyjaznych osobom starszym można zgłaszać do 15 września.

Lublin: zaszczep córkę przeciwko wirusowi HPV

Mieszkańcy Lublina mogą bezpłatnie zaszczepić swoje córki przeciwko ludzkiemu wirusowi brodawczaka (HPV) odpowiedzialnemu za większość zachorowań na raka szyjki macicy. Program szczepień ochronnych dla 12-letnich dziewcząt (urodzonych w 2002 roku) finansuje miasto. Szczepienie jest wykonywane za zgodą rodziców.

Lublin: wirtualny tłumacz języka migowego w urzędzie pracy

Miejski Urząd Pracy w Lublinie wprowadza usługę tłumacza języka migowego on-line. Dzięki niej osoby niesłyszące podczas załatwiania spraw w MUP mają możliwość swobodnej komunikacji oraz gwarancję prawidłowego przekazu informacji przez pracownika Urzędu. Tłumacz on-line jest dostępny w godzinach pracy urzędu. Tłumaczenie rozmowy odbywa się w czasie rzeczywistym.