Lublin

Jak dobrze wyglądać na plaży? Dopasuj swój biustonosz!

Nieodpowiedni biustonosz jest odpowiedzialny lub współodpowiedzialny za wiele chorób! Tymczasem aż 9 na 10 Polek nosi źle dobrany do swoich wymiarów rozmiar stanika. W wyleczeniu kobiety ze stanikowych grzechów i odnalezieniu ich prawidłowego rozmiaru biustonosza ma pomóc akcja Klinika Stanika, która kolejny raz, w sobotę 12 lipca odwiedzi Lublin.

Lublin: nowy zakład opiekuńczo-leczniczy

W Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie będzie nowy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Dla pacjentów przewlekle chorych przygotowano 32 łóżka. Pierwsi podopieczni zostaną przyjęci już 1 lipca.

Lublin: Więcej gabinetów i sal chorych na okulistyce

Zakończył się remont Kliniki Okulistycznej w Lublinie. Modernizacja przyczyniała się do stworzenia większej liczby gabinetów i sal zabiegowych. Placówka wyposażona została także w nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Co to oznacza dla chorych?

Lublin: bezpłatne badania prostaty

Co roku około 10 tys. mężczyzn dowiaduje się, że ma raka prostaty. Prawie co drugi z nich umiera, bo zgłosił się do lekarza zbyt późno. Dlatego lekarze zapraszają mężczyzn na bezpłatne badania.

Lublin: połączą Jana Bożego i Szpital Kolejowy

Decyzja zapadła. Radni Sejmiku Województwa przegłosowali połączenie lubelskich szpitali im. Jana Bożego i Okręgowego Szpitala Kolejowego w jedną placówkę. Obie jednostki formalnie zostaną scalone w jeden szpital w I kwartale 2015 roku. Co to oznacza dla chorych?

Sprawdź cholesterol u dziecka!

Rozpoczynają się bezpłatne badania profilaktyczne stężenia cholesterolu u dzieci. Zostaną im poddane dzieci w wieku 5 – 10 lat, zagrożone rozwojem miażdżycy i chorób układu krążenia. Badania będzie można zrobić w ośmiu miastach Polski, w tym w trzech na Lubelszczyźnie: Lublinie, Krasnystawie i Rykach.

Lublin: bezpłatna mammografia w czterech gminach

Mieszkanki powiatu lubelskiego mają kolejną okazję zadbania o swoje zdrowie i skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych. Jeszcze w tym miesiącu specjalny ambulans, w którym będą wykonywane, pojawi się w gminach Bełżyce, Strzyżewice, Wólka i Jastków.

Lublin: Pomoc dla rodziców wcześniaków

Dziecięcy Szpital Kliniczny w Lublinie przy ul. Chodźki prowadzi bezpłatne warsztaty dla rodziców dzieci przedwcześnie urodzonych, szczególnie z wadami układu nerwowego i po powikłaniach okresu okołoporodowego.

Stop udarom. Bezpłatne badania w Lublinie

10 maja obchodzony jest Europejski Dzień Profilaktyki Udarowej. Z tej okazji w maju w czterech miastach Polski odbędzie się akcja informacyjna Fundacji Udaru Mózgu pod hasłem „Stop Udarom!”.

Lublin: Lekarz Roku 2013

Pediatra, lekarz rodzinny Urszula Jaworska i stomatolog Marta Kusa-Podkańska zdobyły tytuły "Lekarza Roku 2013" w plebiscycie organizowanym przez Kurier Lubelski. W kategorii placówek medycznych zwyciężyły publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 i niepubliczny Żagiel Med. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w piątek 25 kwietnia.