Lublin

Lubartów: bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom

Pneumokoki to jedne z najbardziej zjadliwych, agresywnych i niebezpiecznych bakterii, które powodują groźne dla życia i zdrowia choroby. Na razie szczepień ochronnych przeciwko tym drobnoustrojom nie ma w obowiązkowym kalendarzu szczepień. Samorządy więc same realizują specjalne programy. Ostatnio program taki wdraża Powiat Lubartowski.

Lublin: bezpłatne badania w centrum na Czechowie

„Specjalistyka Czechów” w Lublinie zaprasza na bezpłatne porady i badania specjalistyczne. To oferta przygotowana z okazji jubileusz 10-lecia powstania placówki.

Pacjenci ocenili ośrodki onkologiczne w Polsce. Zamość w czołówce, Lublin najgorszy

Najlepszym ośrodkiem onkologicznym w Polsce jest według pacjentów i ich rodzin Szpital Kliniczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, a najgorszym… Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie.

Lublin: tłumacz języka migowego on-line pomaga w urzędzie miasta

Urząd Miasta w Lublinie wprowadził udogodnienia dla osób niesłyszących w kontaktach z urzędnikami. Mogą oni korzystać z usługi tłumacza języka migowego on-line. Tłumaczenie rozmowy odbywa się w czasie rzeczywistym.

Lublin: seniorze, zaszczep się bezpłatnie przeciw grypie!

Jak co roku mieszkańcy Lublina w wieku powyżej 65 lat mogą się bezpłatnie zaszczepić przeciwko grypie. Akcja jest finansowana z budżetu miasta.

Miejsca przyjazne seniorom w Lublinie. Gdzie są?

Lublinie mieszka około 70 tys. osób w wieku powyżej 60 lat. To osoby wciąż aktywne, których potencjał można i trzeba wykorzystać. Dlatego prezydent Lublina co roku organizuje konkurs, który wyróżnia instytucje wspierające seniorów. W tym roku kandydatury organizacji przyjaznych osobom starszym można zgłaszać do 15 września.

Lublin: zaszczep córkę przeciwko wirusowi HPV

Mieszkańcy Lublina mogą bezpłatnie zaszczepić swoje córki przeciwko ludzkiemu wirusowi brodawczaka (HPV) odpowiedzialnemu za większość zachorowań na raka szyjki macicy. Program szczepień ochronnych dla 12-letnich dziewcząt (urodzonych w 2002 roku) finansuje miasto. Szczepienie jest wykonywane za zgodą rodziców.

Lublin: wirtualny tłumacz języka migowego w urzędzie pracy

Miejski Urząd Pracy w Lublinie wprowadza usługę tłumacza języka migowego on-line. Dzięki niej osoby niesłyszące podczas załatwiania spraw w MUP mają możliwość swobodnej komunikacji oraz gwarancję prawidłowego przekazu informacji przez pracownika Urzędu. Tłumacz on-line jest dostępny w godzinach pracy urzędu. Tłumaczenie rozmowy odbywa się w czasie rzeczywistym.

Lublin: uważaj na barszcz Sosnowskiego! Palący problem także w Lublinie

"Niebezpieczny barszcz Sosnowskiego w Lublinie", "Barszcz Sosnowskiego atakuje na Pomorzu", "Groźny chwast rozplenił się na Mazurach" – media i dermatolodzy w całej Polsce ostrzegają przed tą toksyczną rośliną. Problem powraca właśnie teraz, bo szkodliwe właściwości barszczu ujawniają się w wysokich temperaturach i przy dużej wilgotności powietrza.

Jak dobrze wyglądać na plaży? Dopasuj swój biustonosz!

Nieodpowiedni biustonosz jest odpowiedzialny lub współodpowiedzialny za wiele chorób! Tymczasem aż 9 na 10 Polek nosi źle dobrany do swoich wymiarów rozmiar stanika. W wyleczeniu kobiety ze stanikowych grzechów i odnalezieniu ich prawidłowego rozmiaru biustonosza ma pomóc akcja Klinika Stanika, która kolejny raz, w sobotę 12 lipca odwiedzi Lublin.