Lublin

Lublin: pacjenci po udarze mogą bezpłatnie leczyć spastyczność ręki

Udar mózgu może dotyczyć każdego. Chorują zarówno osoby w podeszłym wieku, jak i ludzie młodzi. Jedną z konsekwencji udaru jest spastyczność kończyny górnej, która stwarza znaczne ograniczenia w życiu codziennym. Obecnie pacjenci z województwa lubelskiego mogą skorzystać z bezpłatnego leczenia i rehabilitacji spastyczności poudarowej w ramach programu lekowego.

Lublin: Zbadaj się za darmo

W sobotę, 29 listopada każdy kto chce ominąć kolejki do lekarzy może bezpłatnie przebadać się w Galerii Gala w Lublinie przy ul. Fabrycznej 2.

Lublin: pierwszy plac zabaw dla niepełnosprawnych dzieci

Pierwszy plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych powstał w Lublinie na Błoniach pod zamkiem. Wyposażony jest specjalną huśtawkę, na której mogą bujać się maluchy na wózkach inwalidzkich oraz w specjalną ściankę edukacyjną. Plac dostępny jest dla wszystkich.

Łęczna: oddział oparzeń dla dzieci otwarty

Wschodnie Centrum Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej oficjalnie otworzyło oddział dla dzieci. To drugie, po Szczecinie i pierwsze w Polsce tak specjalistyczne centrum leczenia ciężkich oparzeń u najmłodszych, z intensywną terapią, chirurgią plastyczną i rehabilitacją.

Lublin: pierwszy ośrodek całodobowej opieki dla chorych na Alzheimera

Przy Domu Pomocy Społecznej „Kalina” rozpoczął działalność całodobowy ośrodek opieki nad osobami dotkniętymi chorobą Alzheimera. To pierwsza taka placówka w Lublinie i w regionie.

Lublin: bezpłatne badania słuchu

Bezpłatne, profilaktyczne badania słuchu można wykonać od 3 do 17 listopada 2014 roku w oddziałach Geers Akustyka Słuchu w Lublinie przy ul. Kowalskiej 4 i Narutowicza 83. Wystarczy zadzwonić i umówić termin wizyty.

Lublin: przybywa miejsc przyjaznych seniorom

Najstarsi mieszkańcy Lublina mają prawie 50 miejsc, w których mogą liczyć na rabaty, zniżki, bogatą ofertę kulturalną, usługi zdrowotne czy ciekawe spotkania i imprezy. W tym roku certyfikat „Miejsce przyjazne Seniorom” otrzymało 49 firm i instytucji. Gala wręczenia wyróżnień odbyła się w Muzeum na Zamku.

Jąkasz się? Sprawdź, gdzie znajdziesz pomoc

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Jąkających się „Ostoja” w Lublinie zaprasza osoby mające problemy z płynnością mowy na spotkania integracyjne i konsultacje. Odbywają się one w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca o godzinie 18 przy ul. I Armii Wojska Polskiego 1 w Lublinie. Udział w nich jest bezpłatny. Najbliższe spotkania już w listopadzie.

Lubartów: bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom

Pneumokoki to jedne z najbardziej zjadliwych, agresywnych i niebezpiecznych bakterii, które powodują groźne dla życia i zdrowia choroby. Na razie szczepień ochronnych przeciwko tym drobnoustrojom nie ma w obowiązkowym kalendarzu szczepień. Samorządy więc same realizują specjalne programy. Ostatnio program taki wdraża Powiat Lubartowski.

Lublin: bezpłatne badania w centrum na Czechowie

„Specjalistyka Czechów” w Lublinie zaprasza na bezpłatne porady i badania specjalistyczne. To oferta przygotowana z okazji jubileusz 10-lecia powstania placówki.