Wtorek, 07:03 11-06-2013

Aktywni seniorzy w Lublinie i Puławach

W Lublinie trwają Lubelskie Dni Seniora, podczas których starsi mieszkańcy miasta mają możliwość uczestniczenia w wielu wydarzeniach kulturalnych, edukacyjnych i akcjach zdrowotnych. W Puławach natomiast przygotowano dla osób starszych spotkania pod hasłem "Rozruszaj stawy".

Życie seniora w Lublinie nie musi być pozbawione atrakcji.

Lubelskie Dni Seniora potrwają do 17 czerwca. Wydarzenie to jest kolejnym elementem działań na rzecz budowania systemu oparcia społecznego dla osób starszych. Lublin jest obecnie miastem, w którym żyje ponad 63 tys. ludzi po 60. roku życia. Szkoły, przedszkola, domy kultury, inne instytucje kulturalne, zakłady opieki zdrowotnej, instytucje pomocy społecznej, organizacje pozarządowe nie mogą pomijać tak licznej grupy społecznej.
W czasie trwania Dni Seniora instytucje te przygotowały więc szereg spotkań i atrakcji specjalnie dla osób starszych. Będą występy, prelekcje specjalistów z zakresu zdrowia, spotkania integracyjne, występy artystyczne. Szczegółowy program obchodów Lubelskich Dni Seniora znajduje się na stronie www.um.lublin.eu.

Z kolei w Puławskim Ośrodku Kultury „ Dom Chemika” od 11 do 24 czerwca będzie się odbywać akcja „Zostań Seniorem bez ograniczeń! Weź udział w programie Rozruszaj Stawy” organizowana przez Voltaren Max we współpracy z Polskim Towarzystwem Fizjoterapii i Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

Osoby po 55 roku życia mogą przyjść i nauczyć się, jak skutecznie walczyć z bólem stawów. Będą spotkania z ekspertami, praktyczne porady na temat bólu stawów, zajęcia ruchowe z fizjoterapeutą. 11 czerwca spotkanie odbędzie się w sali widowiskowej domu kultury przy ul. Wojska Polskiego 4 o godz. 12, natomiast 14, 17, 21 i 24 czerwca o godz. 10 w sali tanecznej Puławskiego Ośrodka Kultury „Domu Chemika”. Więcej na temat zwalczania bólu stawów i kampanii na stronie www.rozruszajstawy.pl

AB

Zobacz także:

Serwisy specjalne - Senior